Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 22. července 2019

Podnikatelský inkubátor povede příspěvkový CEROP, bude stát cca 40 milionů korun

Kolínští radní sice doporučili zastupitelstvu zřídit příspěvkovou organizaci města pod názvem CEROP Kolín za účelem provozování již vícekrát vzpomínaného podnikatelského inkubátoru, ale zatím jde jen o prázdnou schránku. Samotné zařízení, které bude sídlit v areálu zámku, je totiž teprve před stavbou a tedy na samotném začátku. Tudíž, podle vedení města, není třeba spěchat na personální obsazení. "V této době není ještě jasné, co by zaměstnanci podnikatelského inkubátoru reálně dělali. Koncepci v současnosti připravujeme a předpokládám, že ještě v tomto volebním období bude výběrové řízení na ředitele organizace," konstatoval starosta Vít Rakušan.

Podnikatelský inkubátor povede příspěvkový CEROP, bude stát cca 40 milionů korun
2. místostarosta Kolína Jan Pospíšil nejnověji oznámil, že podnikatelský inkubátor bude stát cca 40 mil. Kč. Foto: www.bojovnici.cz
 
Publikováno: 20.6.2014 v 7:00, Aktualizováno: 18.6.2014 v 12:00
Rubrika: Zpravodajství

Zatím je znám zhotovitel podnikatelského inkubátoru. Po uplynutí všech lhůt pro případné odvolání bude s ní podepsána smlouva a následně může odstartovat stavbu. "Pokud všechno dobře dopadne, realizace zahájí v létě. Kompletní konec stavby je předpokládán v květnu 2015," podotkl 2. místostarosta Jan Pospíšil. Starosta přiznal, že ho již několik zájemců o umístění v inkubátoru oslovilo. "Primárně máme zájem o inovativní projekty. Myslíme ovšem i na podnikatelský segment sociálních služeb. Důležité bude, aby došlo ke střídání začínajících subjektů a aby za zvýhodněných podmínek (snížený nájem) nezůstávaly v inkubátoru například 10 let. To neodpovídá filozofii projektu," dodala hlava města Kolína. Celkové náklady na pořízení inkubátoru mají dosáhnout kolem milionů korun bez započítané daně z přidané hodnoty.

Inkubátor pomáhá vytvořit zázemí pro firmy, jejichž hlavním předmětem podnikání je vývoj nových výrobků, technologií či služeb a jejich uvedení na trh. Především se jedná o společnosti, které mají dobrý nápad, ale nedostatek finančních prostředků a zkušeností na jeho realizaci. Inkubátor pomáhá vytvářet takové podmínky, aby mladé inovační firmy mohly realizovat své nápady do konečné podoby a v rozumném časovém horizontu je také nabídly na trhu. Takto nastartované firmy už pak většinou nemají problém najít soukromého investora. Ceny pronájmu a souvisejících služeb jsou většinou dotovány ze státních programů podpory malého a středního podnikání. Cena pronájmu v kolínském zařízení dosud není známa.

A douška na konec. Pokud jste do konce článku přemýšleli, co znamená zkratka CEROP, tak vězte, že Centrum rozvoje podnikání!

Autor článku: Michal Černý
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM