Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 25. srpna 2019

Pojďte se projít Štítarským údolím. Byla tam prodloužena naučná stezka

Občanské sdružení Mamaloca spolu s partnerem TPCA zvou všechny příznivce dobré nálady a aktivního trávení volného času na procházku a zábavné dopoledne do Štítarského údolí, kde vznikla naučná stezka. Díky projektu podpořenému z grantového programu TPCA pro Kolínsko, rozpočtu města Kolín a obce Radovesnice I je naučná stezka z Kolína-Štítar do Radovesnic a Zibohlav od podzimu delší o 2 kilometry, a zpřístupnila tak celé údolí Pekelského potoka.

Pojďte se projít Štítarským údolím. Byla tam prodloužena naučná stezka
Medvědi od Kolína potěší pěšáky, kteří si 20. září vyjdou po naučné stezce Štítarským údolím. Slaměné figury na snímku stojí na konci obce Radovesnice I.Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 19.9.2014 v 6:00, Aktualizováno: 17.9.2014 v 11:00
Rubrika: Zpravodajství

Stezka dlouhá celkem 3 kilometry začíná u Nového mostu, který je součástí silničního obchvatu Kolína, a pro místní je tak vítanou příležitostí k rychle dostupné relaxaci v klidu a tichu přírody, jež vyvažuje zásah v podobě zmíněného dopravního díla. Upravená, rozšířená a místy zpevněná cesta výrazně usnadňuje a zrychluje pohyb obyvatelům ze Zibohlav, Radovesnic i Štítar, kteří denně docházejí nebo jezdí na kole za prací či školou do Kolína.

Stezku doplňují lavičky, dětské hřiště, malý přírodní bikepark, obora s daňky, deset informačních tabulí o místní flóře a fauně, geologii, historii osídlení, občanském životě, turismu a sportu i o samotné stezce. Místo je vhodné pro školní výpravy a rodiny s dětmi, protože spojuje zábavu s osvětou a pohybem na čerstvém vzduchu.

Podle Aleše Höfnera, ředitele pro vnější vztahy TPCA, je stezka Štítarským údolím příkladným projektem, které automobilka ráda podporuje. "Naplňuje zároveň dvě ze tří našich prioritních oblastí podpory, a sice péči o životní prostředí a podporu občanského soužití, podnítil spolupráci různých firem a zájmových spolků a výsledek slouží širokému spektru obyvatel," vysvětlil Aleš Höfner.

"Rád bych pozval všechny, kdo o víkendu neradi sedí doma, na 20. září k nám do Štítar na slavnostní otevření stezky. Sejdeme se v 10 hodin u Krajské veterinární stanice na Výfuku a společně si projdeme celou cestu. Můžete se těšit na medvědy z pohádky "Potkali se u Kolína" a zajímavé vodní mlýnky. Po absolvování celé stezky pak doporučuju návrat na fotbalové hřiště Štítarského SK, kde budou připraveny soutěže pro děti i dospělé a neformální zábava. Chybět nebude ani kvalitní občerstvení," láká Jiří Stuchl, předseda občanského sdružení Mamaloca, jež je realizátorem projektu.

Autor článku: Radek Kňava
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM