Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 21. září 2017

Pokračují plodné měsíce pro diváky kolínského divadla, šetřete si na vstupenky

Předprodej na poslední dva měsíce roku 2014 v Městském divadle Kolíně začal 13. října.

Pokračují plodné měsíce pro diváky kolínského divadla, šetřete si na vstupenky
 
Publikováno: 14.10.2014 v 7:00, Aktualizováno: 10.10.2014 v 14:00
Rubrika: Kultura

V úterý 4. listopadu představí divadlo ze Zlína nestárnoucí adaptaci klasického komedijního muzikálu Divotvorný hrnec o dvou českých trampech a vodníku Čochtanovi v Americe. Má to být nejen pokoukání pro oči a posloucháníčko pro uši, ale divák by si měl odnést dobrou náladu. Přesně o týden později zazní Svatomartinský koncert orchestr Harmonie 1872 Kolín. Za 24 hodin zahraje ve hlavním sále zcela jiná muzika. Michal Prokop se opět spolčil s Framus Five (např. Luboš Andršt, Jan Hrubý, Jan Kolář...), aby předvedli nejen staré fláky. Poprask na laguně Carla Goldoniho pamatujeme ve skvělé interpretaci brněnského souboru. V poněkud jiné podobě stejnou komedii předvede Divadlo pod Palmovkou Praha 13. listopadu. To přetransformovalo klasickou látku do moderní doby v bláznivé veselohře jak vystřiženou ze slavných italských filmů. Bohatý týden v pátek čtrnáctého uzavře nestárnoucí broadwayský muzikál Kabaret pardubického souboru. Jak láká pozvánka, "pardubický Cabaret, který patří k nejlepším provedením tohoto titulu na českých jevištích, je diváckou pastvou pro uši, oči i duši". Protože klasiky nikdy není dost, přiveze Divadlo pod Palmovkou Praha 22. listopadu Kdyby tisíc klarinetů - legendární hudební komedii s nesmrtelnými písničkami Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra o tom, jak se zbraně změnily na hudební nástroje. O tři dny později bude mít Kolín mimořádnou příležitost slyšet i vidět naživo sporadicky hrající skupinu bratrů Ebenů uvádějící koncert k 30 letům existence. Ve svátek všech Kurtů Hana Maciuchová a Zuzana Bydžovská představí dojímavý dramatický příběh z Chicaga 1938, který je navzdory době a tématu plný upřímného irského a židovského specifického humoru.

Proslulá skupina Backwards, dvojnásobný nejlepší interpret písniček The Beatles, zavítá do Kolína 10. prosince. A bude to speciální koncert v tom smyslu, že tentokrát předvede nejen hity z raného období Brouků, ale nově i skladby z o dost zajímavějších alb Rubber Soul, Revolver, Sgt. Pepper Lonely Heart Club Band, Magical Mystery Tour a nakonec Abbey Road. Jako dárek Košičani přidají později objevený song Free As a Bird. Kdo si najde čas zajít do divadla 12.12., toho čeká komediálně laděná hra o osudech pozdního života herečky Sarah Bernhardtové. V krátké době se v hlavní roli podruhé ukáže Hana Maciuchová. Čtyři dny poté ji v ústřední úloze vystřídá Eliška Balzerová v laskavé komedii věnovanou všem, kteří ne vlastní vinou zůstanou sami. Po nemoci se Vladimír Mišík spolu s Etc... vydali na šňůru, na níž připomínají svou hudbu čtyř desetiletí. Chybět nebudou ani Vladimír "Guma" Kulhánek, Stanislav "Klásek" Kubeš nebo Jaroslav "Olin" Nejezchleba. Zvláštností tohoto koncertu 17. prosince je, že každá desátá "mánička" má vstup zdarma. Potíž je v tom, že dlouhé vlasy v dnešní době máničku z vás nedělají. Za komančů to byl názor, dnes póza. Lahůdkou na závěr roku bude vystoupení sourozenců Ulrychových se skupinou Javory čtyři dny u někoho před Štědrým dnem. Papírové zakončení letoška obstará na Silvestra se svými "bestofkami" Ondřej Havelka a Melody Makers. Už chybí jen, aby přišel Aleš Cibulka a začal obecenstvu vyprávět drby o prvorepublikových hercích. Ale toho má na TV Barrandov více než přehršel.

Pokračují plodné měsíce pro diváky kolínského divadla, šetřete si na vstupenky
Eliška Balzerová.
Foto: Archiv KP

Novotou skvoucí se klub Scapino najel na standardní provoz. Desátého listopadu obdaruje svou návštěvou jazzová legenda Laco Déczi s partičkou Celula New York. Světoběžník je pořád svůj a v 74 letech je stále originálním československým trumpetou, který ještě nemá hudby dost a umřít se nechystá. Za 8 dnů ho vystřídá o něco víc Američan Michael Patches Stewart, jenž s trumpetou spolupracoval třeba s nebožkou Whitney Houston či Dianou Ross. Doprovodí ho AMC trio, který prý patří mezi nejprogresivnější slovenská a středoevropská jazzová pianová tria. Pamětníci a najednou i příznivci dobré muziky určitě nezapomněli na poslechové pořady nesmlouvavého kritika a publicistu Jana Rejžka. Čtvrtého prosince budou mít tu možnost i Kolíňáci. Doufám, že kromě výborné nebo obyčejným smrtelníkům neznámé hudby nebude šetřit slovy, aby komentoval dnešní Českoobludárium. Předvánoční čas okrášlí na mé narozky Hootchie Cootchie Band, brněnští bluesoví staromilci.

Autor článku: Michal Černý
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Starokolínskou brázdu vyorají 23. záříKolín bude mít dvě infocentraVenkovní bazén letos lákalKolínským kuželkářům se vstup do nové sezóny nevyvedl
Kalendář akcí: Září
Po
 
4
18
25
Út
 
5
19
26
St
 
20
Čt
 
14
28
1
8
Ne
24
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM