Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 24. ledna 2019

Poplatky za odpad i chlupáče se nemění

S novým rokem musí obyvatelé Kolína počítat s úhradou poplatků za svoz odpadu a za vlastnictví psů. Dobrá zpráva hned na úvod zní, že proti minulému roku se výše těchto poplatků nemění.

Poplatky za odpad i chlupáče se nemění
Foto: Jiří Červín
 
Publikováno: 13.1.2018 v 6:00, Aktualizováno: 9.1.2018 v 18:00
Rubrika: Zpravodajství

Už od začátku ledna lze hradit poplatky za "popelnice". Do 28. února by měl být uhrazen poplatek alespoň za 1. pololetí a do konce června poplatek celý. Poplatek za odpady činí 648 korun za osobu a rok. V případě pololetních plateb je cena pro osobu 324 koruny za pololetí, při platbě za 2. pololetí je ale cena navýšena o administrativní poplatek 27 korun za osobu.
Splatnost "pejsčích" poplatků je do 31. března. Roční poplatek platí každý majitel psa staršího tří měsíců, který má trvalý pobyt nebo sídlo v územním obvodu města. Sazba poplatku je 500 korun ročně za prvního psa a 750 korun za druhého a každého dalšího psa v domech a bytech, v rodinném domě zaplatíte za každého psa 200 korun. Slevu 100 korun na každého psa mají držitelé invalidního, starobního, vdovského, vdoveckého a sirotčího důchodu, pokud je pro ně důchod jediným zdrojem příjmu.
Nebudou-li poplatky zaplaceny poplatníkem včas nebo ve správné výši, správce poplatku vyměří poplatek platebním výměrem a tento poplatek bude navýšen na trojnásobek. Správcem poplatku je finanční odbor města, agendu má na starosti Jana Miškovská (tel. 321 748 247, mail. jana.miskovska@mukolin.cz). Poplatky se platí hotově v radniční pokladně (tel. 321 748 243) nebo po dohodě se správcem poplatku převodem z účtu.

Autor článku: Jiří Červín
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM