Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 23. dubna 2019

Potápěči vytahovali z jezera Sandberk auto. Policie ČR vyšetřuje tajemnou nehodu

O obrovském štěstí může hovořit posádka osobního vozidla, které skončilo ve středu 22. července na dně pískovny Sandberk u Kolína. Informaci o události přijala linka tísňového volání krátce před patnáctou hodinou.

Potápěči vytahovali z jezera Sandberk auto. Policie ČR vyšetřuje tajemnou nehodu
Foto: HZS Středočeského kraje
 
Publikováno: 24.7.2015 v 12:00
Rubrika: Zpravodajství

Na místo byla vyslána jednotka profesionálních hasičů ze stanice Kolín s velitelským vozidlem Škoda Yeti, cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Tatra Terrno, lodním přívěsem a automobilovým jeřábem AJ 28 Tatra 815.

„Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že ve vozidle, které je již celé pod hladinou, cestovala žena a dvě děti a všechny osoby jsou již mimo vozidlo. Vzhledem k tomu, že vozidlo se nacházelo ve zhruba pětimetrové hloubce, byla vyžádaná mezikrajská pomoc a na místo byla vyslána jednotka Hasičského záchranného sboru Hlavního města Prahy s potápěči. Po jejich dojezdu bylo vozidlo za pomoci vzduchových vaků nejprve nadzdviženo a dotaženo ke břehu, kde bylo následně pomocí jeřábu vytaženo zpět na břeh," uvedl tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje Petr Svoboda.

Příčinu nehody vyšetřuje Policie ČR, ale dle svědků bylo vozidlo vytlačeno jiným, které z místa nehody ujelo.

Policie ČR upozorňuje případné návštěvníky přírodní nádrže Sandberk, aby v případě jízdy osobním vozidlem dbali zvýšené opatrnosti. Následkem těžby a eroze jsou břehy nestabilní a může dojít k jejich sesuvu. Již ve dvou případech takto došlo na zmíněném místě k neúmyslnému vjetí do vody.

Autor článku: hzs, Jiří Červín
Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM