Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 18. července 2019

Pozemky u Rorejcovy ulice poslouží k rozšíření Futura

Okolí kolínského nádraží prochází radikální proměnou. Příští rok bude otevřeno moderní autobusové nádraží a přestavba čeká i odjezdovou halu nádraží vlakového. Posledním pozůstatkem starých časů tak zůstane jen zdevastovaný prostor podél Rorejcovy ulice mezi Katastrálním úřadem a obchodním centrem Futurum.

Pozemky u Rorejcovy ulice poslouží k rozšíření Futura
Na vizualizaci je jeden z původně plánovaných tří bytových domů vedle objektu Katastrálního úřadu. Místo nich zde nakonec zřejmě vyroste dostavba obchodního centra Futurum.Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 17.12.2017 v 7:00, Aktualizováno: 15.12.2017 v 19:00
Rubrika: Zpravodajství

Dnešní stav pozemků zná každý, kdo chodí pěšky od nádraží k Futuru či centru města. Na ploše přímo sousedící s frekventovanou ulicí jsou poslední fragmenty zbořených budov, provizorní parkoviště a částečně i divoká a neudržovaná náletová zeleň. 
Málokdo už dnes asi pamatuje deset let staré velkolepé plány tehdejšího majitele pozemků, společnosti Kolín Centrum a.s., podle nichž se celé území mělo proměnit v obytnou oblast. Vyprojektovány tu byly tři osmipodlažní domy, v nichž mělo vzniknout 285 bytů od garsonek až p 4+kk, přičemž každý byt měl být vybaven balkónem nebo terasou, přízemní byty pak dokonce předzahrádkou. V přízemí měly být i obchody a provozovny služeb, Rorejcovu ulici měla s ulicí Dukelských hrdinů propojit nová ulice vedená mezi novými budovami.
Ať už mnohasetmiliónovou investici "zařízla" světová ekonomická krize či něco jiného dnes už není podstatné, každopádně v následujícím desetiletí se zdevastovaný prostor proměnil jen minimálně. Radikální změna přichází až nyní, po prodeji všech pozemků novému majiteli. Tím je developerská společnost CPI Property Group, patřící miliardáři Radovanu Vítkoví. Plány nového majitele jsou nečekané - větší část území u Rorejcovy ulice bude využita k rozšíření obchodního centra Futurum.
Na otázky nám za společnost CPI Property Group odpověděl Ing. Radek Hlaváček.
 
* Co přesně by mělo vyrůst v Rorejcově ulici na území mezi Katastrálním úřadem a obchodním centrem Futurum?
V současné době jsme ve fázi úvah a studií, jak reálně celé území využít. Nicméně hlavní důvodem, proč jsme pozemky kupovali, je rozšíření našeho obchodního centra Futurum. Rozšíření centra by mělo zaujmout cca dvě třetiny zmíněného území a zbývající část bychom chtěli využít pro volnočasové vyžití a zeleň, alternativně pro bydlení.
 
* Podle původních plánů zde měly stát několikapodlažní bytové domy. O jak vysoké zástavbě uvažujete vy?
Ano, podle původního záměru je v území vyprojektován a povolen obytný soubor s třemi bytovými domy. Naše záměry jsou ale odlišné. Hovořit o tom, jak by přístavba obchodního centra měla být vysoká, je ještě předčasné. Jsme opravdu teprve v ranných úvahách o podobě přístavby.
 
* Počítáte s mimoúrovňovým propojením stávajícího a budoucího obchodního centra?
Vzhledem k tomu, že by přístavba měla být realizována v území, které je rozdělené příjezdovou komunikací mezi ulicemi Rorejcovou a U křižovatky, bude nutné oba objekty propojit mostem, který bude muset být zaintegrován do celkové koncepce fungování obchodního centra.
 
* Jak bude vyřešeno parkování? Stejně jako ve Futuru, tedy velkým přízemním parkovištěm?
Obecně k otázce dopravy a parkování přistupujeme velmi zodpovědně. Uvědomujeme si, že bezproblémová doprava a dostatek parkovacích míst je základním předpokladem úspěšného fungování každého obchodního centra. Současně bychom neměli zhoršit plynulost dopravy v širším okolí, spíše ji vhodnými opatřeními zlepšit. Z tohoto důvodu, než začneme cokoliv navrhovat, necháváme nejdříve zpracovat podrobnou dopravní situaci lokality, na níž se momentálně intenzivně pracuje.
 
* Směrem na jih k ulici U Křižovatky jsou nyní zelené plochy. Budete je nějak využívat?
V uvažovaném záměru rozšíření obchodního centra je počítáno i s nemalou plochou určenou pro zeleň a pro konání eventových akcí s širokou účastí veřejnosti. Z dispozičního uspořádání území se jeví jako nejvhodnější prostor pro toto využití právě směrem k bytovým domům na jihu, tedy k ulicím U Křižovatky a Sladkovského.
 
* Tušíte už alespoň přibližně, kdy by zhruba mohla stavba začít a kdy by měla být dokončena?
Jak jsem uvedl, jsme na začátku a čeká nás ještě dlouhá cesta, na které budeme muset překonat mnoho úskalí, než bude samotná stavba zahájena. V tuto chvíli opravdu nedokáži časování odhadnout.

Autor článku: Petr Soukup
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM