Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 20. ledna 2019

Práce na kompletní rekonstrukci Masarykovy ulice vstoupily do finální fáze

Práce na kompletní rekonstrukci Masarykovy ulice, jedné z klíčových sídlištních tepen, vstupují tento týden do finální fáze. Postupná přestavba tří kruhových objezdů i výměna povrchu vozovky na několik měsíců paralyzovala dopravu v širokém okolí, protože Masarykovou ulicí je vedená řada linek městských autobusů a navíc odbočky z ní slouží jako jediný vjezd do části přilehlé sídlištní lokality.

Práce na kompletní rekonstrukci Masarykovy ulice vstoupily do finální fáze
Foto: Petr Soukup
 
Publikováno: 13.5.2018 v 7:00, Aktualizováno: 12.5.2018 v 20:00
Rubrika: Zpravodajství

Jako první byl před několika týdny otevřen přestavěný kruhový objezd na křižovatce s ulicí Tyršovou. V den vydání tohoto čísla Presu, tedy ve středu 9. dubna, má být hotový i kruhák druhý, na křižovatce s Bezručovou ulicí a stavební práce se přesunou k poslednímu kruhovému objezdu na křížení s Benešovou. Ve stejný den, tedy 9. května, bude pro dopravu otevřen i kompletně rekonstruovaný úsek silnice před hlavním vjezdem do areálu Vodního světa, tedy silnice mezi kruhákem u Bezručovy ulice a odbočkou k Bille na křižovatce se Seifertovou ulicí.
Na to, jak budou práce v Masarykově ulici pokračovat, jsme se ptali místostarosty Tomáše Růžičky.

* Ten, kdo přímo v lokalitě nebydlí, se v názvech ulic a opravovaných úseků určitě už "ztrácí". Vysvětleme to tedy tak, aby si současný stav uměl představit každý, kdo Masarykovou ulicí alespoň občas jezdí či chodí. Kam až po 9. květnu, kdy bude otevřen druhý přestavěný kruhový objezd, dojede řidič, který do Masarykovy ulice vjede u gymnázia?

Takhle postavená otázka má jednoduchou odpověď - dojede až na samotný konec Masarykovy ulice, tedy až ke kruháku na křižovatce s Benešovou ulicí. Protože v ten samý den se ale na tomto kruhovém objezdu začne pracovat, bude poslední úsek Masarykovy ulice, od křížení s Tyršovou ulicí až po křížení s Benešovou, de facto slepou ulicí. Každopádně na rozdíl od současného stavu se doprava v Masarykově ulici už téměř vrátí do normálu, včetně autobusových linek, jen s tím omezením, že kvůli přestavbě kruháku u Benešovy ulice budou auta i autobusy směrovány do Benešovy ulice objížďkou vedenou ulicemi Tyršovou a Družstevní.

* Hotová je už i značná část nových povrchů v Masarykově ulici. Řekněme si to opět názorně - vjede-li řidič u gymnázia do Masarykovy ulice, kde už je nový povrch hotový a kde na rekonstrukci ještě čeká?

Od gymnázia až k odbočce k Bille, tedy ke křížení se Seifertovou ulicí, pojede řidič ještě po starém povrchu. V tomto místě najede na nový asfalt, po něm přijede kolem Vodního světa k prvnímu přestavěnému kruháku na křížení s Bezručovou a opět po novém asfaltu bude pokračovat (podél obchodního centra Jezevčík) až ke druhému opravenému kruháku na křížení s Tyršovou. Pokud vjede do zbývajícího úseku Masarykovy ulice, pojede též po novém asfaltu, jak už ale myslím každý ví, tento poslední úsek, kde byl nový asfalt položen loni na podzim, jsme kvůli nekvalitní práci reklamovali, takže tento úsek čeká ještě v červnu oprava v rámci reklamace a nový afalt zde bude položen podruhé.

* Do kdy bude trvat přestavba kruháku na křižovatce Masarykovy a Benešovy ulice? Bude kruhák po celou dobu přestavby neprůjezdný?

Dokončení je plánováno do 8. června a kruhový objezd bude po celou dobu prací, tedy na čtyři týdny, pro dopravu úplně uzavřen. Termín můžou samozřejmě ovlivnit nepříznivé klimatické podmínky, ale věřím, že zhotovitel udělá pro jeho dodržení maximum.

* Kdy bude opraven výše zmíněný reklamovaný úsek silnice mezi kruháky na křížení s Benešovou a Tyršovou?

Přesný termín ještě stanoven není, počítá se s tím ale orientačně na začátku června, tedy těsně před zprovozněním aktuálně přestavovaného kruhového objezdu na křižovatce s Benešovou ulicí. Tato výměna asfaltového povrchu a související nové vodorovné dopravní značení by ale neměla být dlouhá, vše by se mělo stihnout během pouhých čtyř dnů, samozřejmě pokud nebude pršet.

* Jestli to chápu správně, téměř do normálu by se po mnoha týdnech měla počínaje 9. květnem v Masarykově ulici vrátit i městská autobusová doprava?

Je to tak. Linky už projedou většinou Masarykovy ulice bez omezení, jen poslední úsek kvůli pracem na kruháku u Benešovy ulice objedou Tyršovou a Družstevní ulicí. Po improvizacích v minulých měsících se autobusová doprava opravdu vrátí téměř do standardního stavu. Myslím, že se na to tešíme všichni. 

* Zatímco dosavadní úpravy Masarykovy ulice zasáhly život především těch, kdo v okolí ulice bydlí, uzavření kruháku v Benešově ulici zkomplikuje dosavadní návyky řidičů z celého města, kteří Benešovou ulicí jezdí nakupovat do Kauflandu a obchodů v jeho těsném okolí.

Nechám-li stranou komplikovanou (a spíše teoretickou) možnou cestu skrz sídliště pod Vodárnou ulicí Antonína Dvořáka, nezbyde motorizovaným návštěvníkům nákupní zóny u Kauflandu než projet ze Žižkovy ulice kolem plicního oddělení ulicí U Nemocnice. Tudy bude vedena i objezdová trasa městských autobusů mířících na Výfuk a do Štítar.

* Po 8. červnu, kdy bude otevřen přestavěný kruhový objezd u Benešovy ulice a kdy bude hotový i povrch reklamovaného přilehlého úseku Masarykovy ulice, bude zbývat z celé ulice k opravě už jen poslední úsek u gymnázia. Kdy se začne pracovat na něm?

Po otevření kruháku u Benešovy v předpokládaném termínu 8. června budou práce v Masarykově ulici zhruba na týden přerušeny kvůli Kmochovu Kolínu, kdy již téměř kompletně hotovou ulicí projde tradiční průvod. Na posledním úseku, tedy od kruháku od gymnázia po odbočku k Bille, by se mělo začít pracovat hned po Kmochově Kolíně. Protože pro opravu kruhového objezdu u gymnázia není důvod, bude se pracovat jen na části plynového vedení, dílčí dodělávka patří také Vodosu a na výměně vozovky, což by nemělo dlouho trvat. Na tento poslední úsek ještě není přesný termínový harmonogram určen, odhaduji ale, že na začátku prázdnin bude Masarykova ulice kompletně hotová. Už se na to opravdu těším.

Autor článku: Petr Soukup
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM