Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 19. března 2019

Práce v Kouřimské jsou zhruba v polovině

Zřejmě až do červnového Kmochova Kolína čekají chodce i řidiče velké komplikace v historickém centru města. Na začátku února zahájená kompletní rekonstrukce části Kouřimské ulice totiž tento týden pokročila do své nejhorší fáze, která zásadně zhorší už tak narušenou dopravu v celém centru města.

Práce v Kouřimské jsou zhruba v polovině
Foto: Petr Soukup
 
Publikováno: 11.4.2018 v 7:00
Rubrika: Zpravodajství

Připomeňme, že s opravou Kouřimské ulice se původně počítalo až později, k urychlení prací ale radnici přiměl zjištěný havarijní stav kanalizace v úseku od Karlova náměstí ke křižovatce s ulicí Karoliny Světlé. Kanalizace v této části ulice patří k nejstarším v celém městě a až do zahájení výkopů vlastně nikdo netušil, co se pod zemí ukrývá. A když už se ulice musela kvůli kanalizaci rozkopat, bylo logické spojit výkopové práce s rekonstrukcí ostatních sítí i povrchů, aby se dalších několik desítek let do novotou zářící ulice nemuselo "hrabat". Po dokončení prací totiž bude mít Kouřimská nové chodníky i povrch vozovky a objeví se v ní i nové historizující lampy.
Zřejmě každý zaznamenal, že opravována je jen polovina délky Kouřimské, od náměstí až "k horizontu", zbytek bude rekonstruován až později, zhruba za cca dva roky, pravděpodobně souběžně s ulicí Politických vězňů.
Na čtyři měsíce naplánované práce ovlivnily dopravu v centru od samotného počátku, protože Kouřimská vzhledem k systému jednosměrek už několik let slouží jako jeden z pouhých dvou možných výjezdů z náměstí i centra. Opravovaný úsek Kouřimské od náměstí k ulici Karoliny Světlé je pro dopravu uzavřen po celou dobu rekonstrukce, tedy až do června. Pro výjezd z náměstí byla už v únoru zobousměrněna Pražská ulice v úseku od křižovatky s ulicí Na Hradbách a s ulicí Sokolskou, takže z náměstí lze vyjet kolem radnice do ulice Zámecké, doleva do Kovářské a doprava do Pražské. Dosud k výjezdu částečně sloužila i ulice Kouřimská, do níž se dalo dostat ulicemi Na Hradbách a Karoliny Světlé, právě tento úsek je ale od tohoto týdne zneprůjezdněn, protože začaly práce na kanalizaci přímo v křižovatce ulic Kouřimské a Karoliny Světlé, které by měly trvat přinejmenším do konce dubna. Znamená to tedy, že z centra ven se nejméně následující měsíc řidiči dostanou výhradně Pražskou ulicí či kolem Savoye.
I nadále platí, že v zobousměrněném úseku Pražské ulice je dočasně zakázáno zastavení a po celou dobu rekonstrukce Kouřimské nezajíždí autobusová linka 13 na zastávku na Karlově náměstí.

Autor článku: Petr Soukup
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM