Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 22. srpna 2019

Práce v Pražské ulici se konečně rozběhly

Po několika měsících chaosu a "nicnedělání" začala společnost Geosan konečně intenzivně pracovat na rekonstrukci Pražské ulice.

Práce v Pražské ulici se konečně rozběhly
Foto: Redakce KP
 
Publikováno: 17.4.2019 v 7:00, Aktualizováno: 16.4.2019 v 23:00
Rubrika: Zpravodajství

Jakousi předehrou byl na začátku dubna v médiích a v internetových diskuzních skupinách široce komentovaný spor Geosanu s jednou z firem, kterou si na práce v Pražské najal, o nezaplacené faktury za vykonanou práci. Stavební firma proto staveniště zablokovala těžkou technikou a zamezila tím nejen Geosanu v práci, ale i případnému průjezdu například záchranářů či hasičů. Po vyřešení sporu a uvolnění blokády se v Pražské ulici objevil dosud nevídaný počet pracovníků a v celé délce ulice se konečně začalo intenzivně pracovat. Vedení Geosanu na jednáních s radnicí opakovaně uvedlo, že rekonstrukci chce dokončit a celou Pražskou ulici "předat" do provozu v polovině května, tedy zhruba za měsíc. Za další signál, že Geosan s tímto termínem pevně počítá, lze považovat jeho žádost o týdenní kompletní uzavření ulice v týdnu od 9. května, kdy v Pražské plánuje položit finální vrstvu asfaltu. Pokud by v polovině května byla Pražská ulice skutečně dokončena, stalo by se tak s téměř půlročním zpožděním oproti smluvnímu termínu, kterým byl poslední listopadový den. Na nedodržení termínu zareagovala kolínská radnice tím, co jí umožňuje smlouva, tedy uplatněním sankcí. Protože za každý den zpoždění "naskakuje" částka cca 40 tisíc korun, činí k dnešnímu dni penále už přes 5 miliónů korun a pokud by rekonstrukce Pražské ulice skončila v polovině května, jak plánuje Geosan, narostlo by penále o další cca milión a půl.

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM