Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 24. dubna 2019

Prázdniny na Kačině pro celou rodinu

Kačina, zámek jen kousek od Kolína, připravil na prázdniny několik stálých akcí, cílených především pro společné návštěva dětí i dospělých.

Prázdniny na Kačině pro celou rodinu
Zámek Kačina. Empírový klenot nedaleko od Kolína.Foto: Archiv zámku
 
Publikováno: 20.7.2017 v 6:00, Aktualizováno: 19.7.2017 v 22:00
Rubrika: Zpravodajství

Každý čtvrtek jsou připravena představení v zámeckém parku, několikrát během léta lze absolvovat páteční večerní návštěvy v komnatách hraběnky Sidonie i víkendové prohlídky Kačiny s tajemným Duchem Rudlou.
Především na dětské návštěvníky jsou cíleny čtvrteční prohlídky zámeckého parku společně s pohádkovou babičkou. Účastníci během procházky uvidí i komtesku, panského hajného, Červenou Karkulku, číhajícího vlka a Jeníčka s Mařenkou. Divákům tu názorně předvedou, jak to vypadá, když se řekne že "se čerti žení" i jak za darovanou buchtu pohádkový dědeček plní přání. Začátek prohlídek je každý čtvrtek vždy od 11 a 14 hodin, pohádková procházka trvá zhruba hodinu a půl. Program připravují studenti herectví, produkci zajišťuje Tylova herecká škola a kapacita každé prohlídky je 50 návštěvníků.
V případě pátečních večerních návštěv v komnatách hraběnky Sidonie ožije před návštěvníky doba, kdy se na zámku Kačina pořádaly noblesní plesy a velkolepé zahradní slavnosti. Genius loci bílého empírového zámku v zeleni parku přetrvává dodnes, a tak je prý snadné na chvíli "propadnout časem", změnit se v hosta hraběnky Marie Sidonie Chotkové a nechat se od ní doprovodit nejkrásnějšími místy jejího sídla. V zámecké knihovně návštěvníci nahlédnou do dobových módních žurnálů, v dámských salónech vyslechnou příběh lásky Sidonie a Rudolfa, v konírně se dozví, jak těžké bylo sedět v dámském sedle a v divadle uslyší úryvky z divadelních her, které psali sami Chotkové. Součástí procházky je i svatebně vyzdobená kaple, bylinková zahrádka i rozkvetlý zámecký skleník. Scénky ze života na zámeckém sídle bude předvádět Soubor historického tance Salome. Prohlídky se konají o pátcích 28. července, 25. srpna a 22. září vždy od 18 hodin.
Stejně jako na dalších devíti místech v České republice se můžete i na Kačině zúčastnit celorepublikového putování po hradech a zámcích "Otevřte 13. komnatu". Tajemný průvodce Rudla, který představuje Rudolfa Karla Chotka, vnuka zakladatele zámku, bude jako pozorný hostitel provázet návštěvníky zámkem po celé léto. Nabídne život plný společenských zábav, divadelních představení, plesů i dalších kratochvílí, které v oněch dobách provázely pestrý život zámeckého panstva i jeho hostů. Dozvíte se, proč malí šlechtici a šlechtičny nemohli stolovat ve velké jídelně, co museli splňovat zájemci o službu na zámku, jaké společenské hry provázely denní program i další drobné klípky ze zámeckého života na Kačině. Rozluštíte-li kvíz na hrací kartě, kterou při prohlídce obdržíte, získáte jeden z klíčů k pověstné 13. komnatě. Prohlídky se konají celé léto od pátku do neděle v 10.10, 12.10, 14.10 a 15.50 hodin, délka prohlídky je jednu hodinu.
„O prázdninách chceme návštěvníkům nabídnout zábavnější pojetí prohlídek. To je založené na větší komunikaci s výletníky, jejich zapojení do výkladu a na hře s fantazií,“ uvedl Pavel Douša, ředitel pobočky Národního zemědělského muzea
na Kačině. Dodejme ještě, že empírový zámek, který kromě zámeckých komnat a salónů nabízí prohlídkové okruhy zaměřené na historii venkova, navštívilo loni více než 56 tisíc návštěvníků.

Autor článku: Jiří Červín
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM