Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pátek, 26. dubna 2019

Před finálovým turnajem Českého poháru si kolínští basketbalisté zvýšili sebevědomí

Medvědi ve středu 3. února v hale Spojů pokořili v duelu NBL favorizované Pardubice. Je to o o to víc cennější vítězství, že tomto městě se bude hrát příští týden závěrečný turnaj Českého poháru (Final Four) a „perníkáři“ jsou jeho účastníkem. V zápase domácí před 610 diváky předvedli parádní obrat a díky trojkové smršti ve druhém poločase porazili Pardubice. V tabulce NBL postoupili Kolínští na 6. místo hned za Pardubice. V neděli 7. února cestují do Svitav.

Před finálovým turnajem Českého poháru si kolínští basketbalisté zvýšili sebevědomí
Foto: BK JIP Pardubice
 
Publikováno: 4.2.2016 v 8:00
Rubrika: Sport

BC GEOSAN KOLÍN - BK JIP PARDUBICE 97:89 (18:20, 20:30, 25:19, 34:20)

„Chtěl bych pogratulovat svým hráčům za předvedený výkon. Nejen v druhém poločasu, ale v celém zápase,“ řekl po utkání trenér Kolína Predrag Benáček. „Vypadalo to s námi zoufale, prohrávali jsme o šestnáct bodů. Proto jsme se rozhodli při oddechovém čase změnit obranu. Začali jsme hrát na pět malých hráčů. To přineslo výsledek. Věděli jsme, že bude trpět náš doskok pod košem, ale na minus šestnáct jsme museli reagovat. Byla to pak trojková smršť, která není běžná, která není standardní a stane se možná jednou za život nějakého hráče nebo trenéra. Měli jsme výbornou úspěšnost trojek a výborná byla hra. Rozhodla i zkušenost Jimmieho Hunta na rozehrávce. Také musím říct, že nás Michal Vocetka vrátil do hry svou úspěšností trojky. Tam to všechno začalo,“ dodal Benáček.

„Klíčové bylo, že měli ve druhém poločase velkou úspěšnost trojek. To jim dalo ohromné sebevědomí, vrátilo je to do zápasu. My jsme v prvním poločase velmi dobře bránili, nutili jsme soupeře k těžkým střelám, byli jsme velmi dobří na doskoku, nedovolili jsme kolínským hráčům dokončit doskoky. Sami jsme se tím dostávali do rychlých protiútoků, dávali jsme dříve koše. Ale ve druhém poločase se hra otočila. Je vidět, že Kolín má velmi zkušený tým, plný zkušených hráčů. Nesesypali se, když jim to nevycházelo. Rozhodla vysoká úspěšnost střelby za tři body. To byla voda na kolínskou hru. My jsme navíc udělali sedmnáct ztrát, což je hrozně moc. Tak v těžkém zápase to rozhoduje,“ dodal na adresu Kolna kouč hostů Bartošek.

Kolín ve třetí čtvrtině prohrával o šestnáct bodů. Soupeř byl na koni. Táhl ho zejména Autrey, který dal za první poločas devatenáct bodů. Jenomže ve zbylých dvou čtvrtinách vyšel střelecky téměř naprázdno. Pardubicím jeho příspěvek chyběl. Zato hráči Kolína se předháněli v zakončení. Především pak z trojkové vzdálenosti. Když bylo nejhůř, vytasil se s úspěšnou střelbou z dálky Ličartovský, Vocetka a především Hunt. Domácí ve druhé půli proměnili jedenáct trojek z patnácti pokusů. „Takový zápas se už nemusí nikdy opakovat,“ podotkl trenér Predrag Benáček. Bylo to nádherné trojkové představení. Když proměnil rozehrávač Hunt čtvrtou trojku v řadě, chytali se za hlavu spoluhráči, protihráči, diváci i někteří časoměřiči. Nikdo nemohl uvěřit takové palbě.

Hunt se bil v prsa, Ličartovský si zařval jako lev. V jeho podání jev nevídaný. Vždy soustředěný, a najednou nechal průchod svým emocím.Byl to zápas, který nenechal nikoho chladným. „A takové zápasy jsou nejlepší pro lidi,“ poznamenal generální manažer Kolína Miroslav Sodoma. Po zápase se stála fronta na to, aby si každý fanoušek mohl plácnout s jedním z hráčů. Proti Pardubicím byli všichni za hrdiny!

„Byl to zápas dvou poločasů. První poločas byl z naší strany úplně hrozný, v útoku jsme nebyli schopni dát jednoduchý koš, na vše jsme se moc nadřeli. A když už jsme koš dali, tak vyloženě po nějaké urputné práci v útoku. Z toho plynula výhoda pro Pardubice. Zlobil nás Autrey. Nebyli jsme schopni ho zastavit. V šatně jsme si řekli pár věcí , hlavně to, že nás nemůže porazit jeden hráč. Změnili jsme obranu, a i když to na začátku třetí čtvrtky nevypadalo, tak posledních sedmnáct bodů zápasu padlo změnou obrany. A tím, že nám to začalo padat v útoku, nám to zvedlo sebevědomí. A Pardubice jsme tím zastavili,“ řekl po utkání jeden z kolínských hrdinů Michal Vocetka.

Body Kolína: Skinner Lee Edward 20, Hunt Jimmie 18, Vocetka Michal 16, Ličartovský Štefan 14, Bakić Bojan 10, Horák Ladislav 7, McEachin Christopher Edward 6, Glover Showron 4, Machač David 2.

Autor článku: www.bckolin.cz
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM