Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 23. července 2019

Přední český egyptolog Miroslav Verner promluví 13. ledna v kolínském muzeu

Přední český egyptolog Miroslav Verner promluví 13. ledna v kolínském muzeu
Profesor Miroslav Verner seznámí kolínské publikum s archeologickými objevy v Egyptě.Foto: Archiv Českého egyptologického ústavu
 
Publikováno: 8.1.2015 v 6:00, Aktualizováno: 6.1.2015 v 15:00
Rubrika: Kultura

Regionální muzeum v Kolíně zve do Dvořákova muzea pravěku na přednášku předního českého egyptologa Miroslava Vernera.. Přednáška s názvem "Ten druhý Egypt" se uskuteční 13. ledna od 17 hodin.

Prof. PhDr. Miroslav Verner, DrSc získal v Egyptě mnohaletou archeologickou praxi, začínal zde již v roce 1964, v letech 1975-2000 byl ředitelem Československého (později Českého) egyptologického ústavu Univerzity Karlovy. Zabývá se historií a paleografií Egypta v období 3. tis. př. Kr. a specializuje se především na archeologii doby stavitelů pyramid. Mimo jiné je členem komise UNESCO pro památky starého Egypta a Núbie, členem řídícího výboru Mezinárodní asociace egyptologů a čestným členem Německého archeologického ústavu a Rakouského archeologického ústavu.

Přednáška se zaměří na rozsáhlé pouštní oblasti Egypta, zejména Západní poušť, které byly ještě na počátku 20. století téměř nedostupné. Nové archeologické výzkumy, které v Západní poušti v současné době probíhají, zejména v oázách, přinášejí překvapivě významné archeologické objevy, které v mnoha ohledech mění dosavadní pohled na dějiny starého Egypta. Naléhavost těchto výzkumů navíc aktualizuje stále větší ohrožení těchto památek vzhledem k destabilizaci politických poměrů v celé oblasti severní Afriky a Předního Východu. Místa na výjimečnou přednášku si lze rezervovat i telefonicky na čísle 321 722 988.

Regionální muzeum prostřednictvím svého webového portálu nově oznámilo, že kapacita přednášky je již plně obsazena a nelze přijímat další rezervace.

Autor článku: RMK, Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM