Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 21. září 2017

Překvapení kolínské plesové sezóny: 1. reprezentační ples Hotelu Theresia a České Bašty

Překvapením letošní kolínské plesové sezóny je bezesporu 1. reprezentační ples Hotelu Theresia a České Bašty, který se uskuteční v sobotu 22. února od 20 hodin. Jeho pořadatelé zvolili nezvyklé místo konání v hotelu Theresia i v Kolíně neslýchané kapely - orchestr Firmus Bohumila Šebka či orchestr kubánského zpěváka Franka Hernandéze... Na podrobnosti jsme se zeptali pořadatele této události Jiřího Linky.

Překvapení kolínské plesové sezóny: 1. reprezentační ples Hotelu Theresia a České Bašty
 
Publikováno: 19.2.2014 v 15:43, Aktualizováno: 18.2.2014 v 15:43
Rubrika: Kultura

* Jak vás napadl hotel Theresia jako místo konání plesu? Nevadí, že zde není klasická parketová podlaha?

Již pár měsíců pracujeme na přípravách nového ročníku České bašty. V rámci toho vznikl nápad uspořádat ples s komorní atmosférou a reprezentativní úrovní. Z prostor, které se v Kolíně nacházejí, nám právě hotel Theresia vyšel nejlépe. Ostatně prostory atria hotelu již jsme vyzkoušeli při několika koncertech. Pravda podlaha je trochu netradiční, ale proč by nemohl být taneční parket ve formě leštěné dlažby? Rozhodně se zde bude tančit lépe než na koberci. A když se povede vytvořit pohodová atmosféra, tak nebude podstatné, z čeho je parket. Navíc atrium hotelu je velmi příjemné, připomíná žižkovský pavlačový dům.

Dalším důležitým atributem jsou kvalitní restaurační služby a skvělá kuchyně. A to vše budou mít návštěvníci plesu k dispozici a navíc za velmi přijatelných cen.


* Jak se vám podařilo do Kolína pozvat kapelu Atarés s Frankem Hernandézem z Kuby? S jakým dramaturgickým záměrem jste volili další účinkující?

Dramaturgie plesu od počátku vycházela z idey, uspořádat ples na co nejvyšší společenské úrovni. To znamená, že ke vstupu na ples se vyžaduje společenské oblečení. Při prvním ročníku budeme samozřejmě trochu tolerantní, ale do budoucna bude pro pány základním oblečením smoking a v horším případě tmavý (tedy černý či tmavomodrý) oblek a bílá košile. Dámy to mají oproti pánům jednodušší - společenské šaty, róby, koktejlky apod. Od toho se odvíjí i základní programová dramaturgie.

Kapela, která bude tvořit kostru programu, bude vystupovat, tak jak je pro ně obvyklé, ve smokingu a hrát budou plesovou klasiku od polky, přes valčík po standarty. Co se týká Franka Hernandéze, již jsem s ním několikrát spolupracoval, pravidelně se potkáváme na Plese matfyzáků v Praze v Paláci Žofín. Frank se dlouhodobě pohybuje po střední Evropě. A slyšet latinu v originálním podání je prostě zážitek.


* Zájem o ples by mohl být velký, jak velká je kapacita sálu?

Jak jsem již naznačoval jde o komorní ples. K dispozici jsou pro návštěvníky dva parkety. Hlavní je v atriu, kde tedy bude probíhat základní program včetně předtančení, vystoupení Franka Hernadéze. Druhý parket se nachází v klubu v 3. patře. Zde bude diskotéka 70. až 90. let s hostem Richardem Tesaříkem (YoYo band).

Co se týká kapacity, prostory jsou proti Městskému společenskému domu v Kolíně omezené. Pro jistotu máme schované vstupenky pro ty, kteří by se rozhodli přijít na poslední chvíli, ale do budoucna nám jde o ples, který bude exkluzivního charakteru (to se týká kapacity a programu).


* Pohoštění na plesu bude ve stylu České bašty, tedy klobás, jitrnic a sekané?

Jedná se o společný ples České bašty a hotelu Theresia. Takže občerstvení, ale i součást programu bude samozřejmě charakteristické pro oba. Tedy klobásy, koláče a další chuťovkové atributy v rámci prezentací a ochutnávek, vedle kvalitní kuchyně hotelu Theresia, která se pochopitelně na plese chce také předvést a pochlubit.

* Datum konání, které zaujme numerology, bylo voleno úmyslně?

Je pravda, že když jsme hledali termín konání plesu, přímo se nabízela sobota 22.2. - startovat něco nového s takovýmto datumem... A náš ples je navíc benefiční. Výtěžek bude předán na léčení ani ne roční slečny Ely Slunéčkové, která má od narození obrnu hlasivek. Tak ať mají numerologové, o čem přemýšlet.

 

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Třetí pruh na pražské výpadovce?Každé léto čistíme stoly a židle od nalepených žvýkačekPoříčany dostaly nakládačku. Velim konečně zvítězilaStarokolínskou brázdu vyorají 23. září
Kalendář akcí: Září
Po
 
4
18
25
Út
 
5
19
26
St
 
20
Čt
 
14
28
1
8
Ne
24
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM