Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pátek, 26. dubna 2019

Přestavba autobusového nádraží jde do finiše

Minulý týden byla dokončena poslední etapa výstavby dopravního terminálu v Kolíně.

Přestavba autobusového nádraží jde do finiše
Foto: Redakce KP
 
Publikováno: 29.10.2018 v 7:00, Aktualizováno: 28.10.2018 v 18:00
Rubrika: Zpravodajství

Kolemjdoucí to poznali podle toho, že byl zprůjezdněn poslední úsek ulice Dukelských hrdinů od vjezdu na odstavy autobusů až po křižovatku s ulicí Sladkovského. Po dokončení rekonstrukce kanalizačního řadu dostala ulice Dukelských hrdinů nové povrchy vozovky a chodníků a úsek byl v režimu předčasného užívání otevřen pro dopravu.
O několik dní dříve byl spuštěn i informační systém autobusového nádraží, prozatím jen ve zkušebním provozu. Mezi vchody do nádražní haly na sloupu zastřešení jsou umístěny dvě přehledové navigační informační tabule, nabízející údaje o odjezdech městských autobusů i regionálních autobusových linek. Jejich umístění je dočasné, po dokončení rekonstrukce haly vlakového nádraží budou panely i s dalšími prvky informačního systému (tištěné i elektronické jízdní řády, dotyková obrazovka s anoncemi města) přemístěny na obvodovou stěnu budovy vlakového nádraží. Na jednotlivých odjezdových nástupištích autobusového terminálu se už nacházejí i menší panely, které zobrazují informace o nejbližších dvou spojích. Systém zobrazení se bude ještě pro lepší přehlednost pravděpodobně upravovat podle možností poskytování dat od společnosti Ropid.
A co chybí v lokalitě k úplnému dokončení? Za plného provozu bude následovat výsadba stromů na parkovišti pro osobní automobily a na odstavech pro autobusy a probíhají i drobné dokončovací práce na celé ploše nového terminálu. Řidiči se též musí připravit na to, že od začátku listopadu bude parkování osobních aut na novém parkovišti zpoplatněno (během října je tu parkovné zdarma). Celá investiční dotační akce by měla být i s kolaudací kompletně hotova do konce roku.

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM