Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 15. října 2019

Při cestách do Pardubic čekejte kolony

Nejbližším krajským městem od Kolína jsou Pardubice, a tak tam řada Kolíňáků často míří za nákupy či kulturou. Letos v létě to budou mít ti, kdo k cestě používají automobil, komplikovanější.

Při cestách do Pardubic čekejte kolony
Foto: Redakce KP
 
Publikováno: 29.6.2019 v 7:00, Aktualizováno: 28.6.2019 v 23:00
Rubrika: Zpravodajství

Několikaletá postupná oprava silnice mezi Přeloučí a Pardubicemi totiž postoupila na okraj krajského města a tento týden začali stavaři pracovat na nejsložitějším úseku od okraje Pardubic až po nájezd u Parama. Celé školní prázdniny se v dlouhém úseku na příjezdu do města bude pracovat vždy v jedné polovině vozovky a stavbaři budou dopravu řídit kyvadlově, takže lze po většinu dne očekávat dlouhé kolony a čekání. Dvakrát, poprvé od 13. do 22. července a podruhé od 3. do 12. srpna, bude silnice dokonce jen jednosměrná ve směru z Pardubic na Kolín a oficiální objížďka povede složitě přes tři sousední vesnice. Uzavírce se při jízdě z Kolína lze nejsnáze vyhnout změnou trasy, tedy odbočením v Přelouči vlevo do Lázní Bohdaneč a odtamtud přes Rybitví do Pardubic. Ve stejné východní lokalitě směrem od Kolína je též neprůjezdný proslulý "válečný" most ve Valech, který dobře znají ti, kdo do této vísky jezdí na slavné burzy či most používají jako zkratku při jízdě za koupáním či kempováním u oblíbených mělických písníků. Úzký most ve Valech totiž po několikaleté přípravě v srpnu zbourají a místo něj postaví nový, již dnes je ale průjezd přes most uzavřen, protože se na jeho valském předmostí pracuje na přeložkách inženýrských sítí.

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM