Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 18. června 2019

Při Otevřené ulici není důležité kde, ale s kým

Pravidelné středeční Otevřené ulice se stávaly v prázdninovém Kolíně ideálním místem pro sousedská setkávání a účastnily se jich někdy možná i dvě stovky lidí.

Při Otevřené ulici není důležité kde, ale s kým
Letní Otevřená uliceFoto: Miluše Novotná
 
Publikováno: 6.9.2017 v 6:00, Aktualizováno: 5.9.2017 v 18:00
Rubrika: Zpravodajství

Kolíňáci si zvykli, že v podvečer si na Otevřené ulici mohou pravidelně poslechnout hudbu, prohlédnout fotografie na šňůře, dopřát si drobné občerstvení či si podle chuti poležet na dece. Filipa Šádka, spoluzakladatele kolínského spolku Otevřená ulice, jsme požádali o ohlédnutí za létem a ptali jsme se i na další "uliční" plány. 
 
* Letošní prázdninové Otevřené ulice se konaly na labském nábřeží a v Komenského parku. Chodilo sem víc lidí než před rokem k chrámu sv. Bartoloměje?
Obě místa, labské nábřeží a Komenského park, přinesla jednu důležitou zprávu - sousedská setkávání se mohou odehrávat v jakémkoliv prostředí, protože není důležité kde, ale s kým. My jsme se nikdy nesnažili o kvantifikaci návštěvníků Ulice, byli jsme rádi z prostého setkávání. Drobnou změnou, na které jsme se v průběhu léta shodli, je, že vedle našich dobrých známých potkáváme i nové tváře.
 
* Čím myslíte, že byli návštěvníci Otevřených ulic kromě občasného deště nejvíce překvapeni?
A víte, že ten déšť nás vlastně potěšil? Když jsme čekali pod stromem, společně tam s námi stáli všichni ostatní a doufali v krátkou přeháňku, udělalo nám to velkou radost. Klaplo to, zbytek léta byl parádní. Věřím, že každé místo přineslo nějaké překvapení, ať už svou scenérií nebo obsahem. Park nás překvapil svým velkorysým prostorem, možnostmi pořádání parkových galerií, svou zelenou energií. Velkým zážitkem jistě bylo otevření klášterních zahrad kapucínského kláštera, které byly po desetiletí běžným návštěvníkům uzavřeny. A koncert kapely Šeginy u nové lávky, to byl velmi emotivní zážitek.
 
* Kolik sousedských setkání do konce letošního roku ještě plánujete a kde se uskuteční?
Do konce roku nám zbývají dvě akce, takové stálice v našem programu. Tou nejbližší je oslava druhých znovu-narozenin kolínské Vodárny, která proběhne v sobotu 16. září. Poslední zastávkou letošního roku se stane Adventní ulice, která je v jízdním řádu plánována na 17. prosince u chrámu svatého Bartoloměje. Jste srdečně zváni.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
      
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM