Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pátek, 24. února 2017 a svátek má Matěj.

Přijďte se nabaštit tuto sobotu na kolínském Karlově náměstí na „České baště“

Kolínské náměstí zítra opět ožije. Již druhé setkání klobás, jitrnic, sekané, uzeného a dobrého českého piva se bude konat zítra 13. září v Kolíně na Karlově náměstí. Celý den se bude na něm debužírovat, soutěžit, hrát, zpívat, tancovat. A proč „Česká bašta“? Hlavní organizátoři Jaroslav Skoupý a Jiří Linek k tomu dodávají: „Chceme propagovat malé české výrobce. Řezníky, pekaře, cukráře, malé pivovary a všechny ostatní“.

Přijďte se nabaštit tuto sobotu na kolínském Karlově náměstí na „České baště“
 
Publikováno: 12.9.2014 v 16:00
Rubrika: Zpravodajství

Důkazem toho, že Česká bašta má již svou váhu svědčí skutečnost, že záštitu nad Českou baštou převzali arcibiskup pražský a kardinál Dominik Duka, předseda Senátu Parlamentu ČR Milan Štěch. Podporu zajistilo město Kolín pod záštitou starosty Víta Rakušana. Kardinála bude v Kolíně zastupovat jeho tiskový tajemník Milan Badal. Účast přislíbil i bývalý prezident Agrární komory Jan Veleba.

Letos se pořadatelům Jaroslavu Skoupému a Jiřímu Linkovi přihlásilo na čtyřicet účastníků ze Středočeského, Jihočeského, Libereckého, Pardubického, Hradeckého, Zlínského kraje a kraje Vysočina. Setkání se zúčastní nejen řezníci a malé české pivovary, ale i pekaři, cukráři a další výrobci skvělých pochutin. Řeznickou vlajkovou lodí jsou laureáti loňského ročníku zálabští bratři Kasardové. Kolínsko dále zastupují např. Štrůdelník, Koli, Ráj dobrot, Polabský mošt a další.

Bašta začíná v sobotu dopoledne v 10 hodin a ukončena bude večer kolem 22. hodiny, kdy se budou dopíjet již poslední piva, aby nebyl potom již narušen na náměstí noční klid. Slavnostní zahájení proběhne v poledne ve 12 hodin. Novinkou letošního ročníku je hodinový přímý přenos z Bašty pro posluchače Českého rozhlasu Praha. Během tohoto přenosu bude účinkovat Kolínský BigBand, který se tak dostane do podvědomí všem posluchačům Českého rozhlasu Praha v celé republice.

Celý program během dne bude opravdu bohatý. Programem bude opět provázet redaktor Českého rozhlasu a České televize Václav Žmolík. V průběhu Bašty se uskuteční celá řada soutěží. Proběhne např. soutěž „O nejlepší pánské pivo, O nejlepší dámské pivo, O nejsympatičtější řeznictví“. Velice zajímavá bude soutěž „O zlatou držkovou“. V průběhu Bašty můžete dostat různé držkové (polévky) a ta nejoblíbenější se potom stane „Zlatou“. Večer se těšte na vystoupení skupiny ABBA a přijede také Fred Merkury.
 

Autor článku: František Stráník
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Kalendář akcí: Únor
Po
 
6
13
20
27
Út
 
7
21
St
1
 
Čt
23
 
 
Ne
5
12
19
26
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (2 inzerátů)
Blahopřejeme (1 inzerátů)
Byty (2 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (3 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (5 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (2 inzerátů)
Různé (3 inzerátů)
      
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM