Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pátek, 20. října 2017

Přijďte se nabaštit tuto sobotu na kolínském Karlově náměstí na „České baště“

Kolínské náměstí zítra opět ožije. Již druhé setkání klobás, jitrnic, sekané, uzeného a dobrého českého piva se bude konat zítra 13. září v Kolíně na Karlově náměstí. Celý den se bude na něm debužírovat, soutěžit, hrát, zpívat, tancovat. A proč „Česká bašta“? Hlavní organizátoři Jaroslav Skoupý a Jiří Linek k tomu dodávají: „Chceme propagovat malé české výrobce. Řezníky, pekaře, cukráře, malé pivovary a všechny ostatní“.

Přijďte se nabaštit tuto sobotu na kolínském Karlově náměstí na „České baště“
 
Publikováno: 12.9.2014 v 16:00
Rubrika: Zpravodajství

Důkazem toho, že Česká bašta má již svou váhu svědčí skutečnost, že záštitu nad Českou baštou převzali arcibiskup pražský a kardinál Dominik Duka, předseda Senátu Parlamentu ČR Milan Štěch. Podporu zajistilo město Kolín pod záštitou starosty Víta Rakušana. Kardinála bude v Kolíně zastupovat jeho tiskový tajemník Milan Badal. Účast přislíbil i bývalý prezident Agrární komory Jan Veleba.

Letos se pořadatelům Jaroslavu Skoupému a Jiřímu Linkovi přihlásilo na čtyřicet účastníků ze Středočeského, Jihočeského, Libereckého, Pardubického, Hradeckého, Zlínského kraje a kraje Vysočina. Setkání se zúčastní nejen řezníci a malé české pivovary, ale i pekaři, cukráři a další výrobci skvělých pochutin. Řeznickou vlajkovou lodí jsou laureáti loňského ročníku zálabští bratři Kasardové. Kolínsko dále zastupují např. Štrůdelník, Koli, Ráj dobrot, Polabský mošt a další.

Bašta začíná v sobotu dopoledne v 10 hodin a ukončena bude večer kolem 22. hodiny, kdy se budou dopíjet již poslední piva, aby nebyl potom již narušen na náměstí noční klid. Slavnostní zahájení proběhne v poledne ve 12 hodin. Novinkou letošního ročníku je hodinový přímý přenos z Bašty pro posluchače Českého rozhlasu Praha. Během tohoto přenosu bude účinkovat Kolínský BigBand, který se tak dostane do podvědomí všem posluchačům Českého rozhlasu Praha v celé republice.

Celý program během dne bude opravdu bohatý. Programem bude opět provázet redaktor Českého rozhlasu a České televize Václav Žmolík. V průběhu Bašty se uskuteční celá řada soutěží. Proběhne např. soutěž „O nejlepší pánské pivo, O nejlepší dámské pivo, O nejsympatičtější řeznictví“. Velice zajímavá bude soutěž „O zlatou držkovou“. V průběhu Bašty můžete dostat různé držkové (polévky) a ta nejoblíbenější se potom stane „Zlatou“. Večer se těšte na vystoupení skupiny ABBA a přijede také Fred Merkury.
 

Autor článku: František Stráník
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Velim a Český Brod B se v I. A třídě posunuly v tabulce výšeHokejoví kolínští Kozlové dokázali v Táboře porazit vedoucí Kohouty
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM