Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 5. prosince 2019

Proběhne 2. etapa opravy Nového mostu v Kolíně. Kdy? V květnu nebo za půl roku?

Možná už brzy se uskuteční druhá etapa celkové opravy Nového mostu v Kolíně. Má ji nechat provést Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje a podle místostarosty Tomáše Růžičky to ale nebude hned, ale oprava začne nejdříve za půl roku.

Proběhne 2. etapa opravy Nového mostu v Kolíně. Kdy? V květnu nebo za půl roku?
Nový most v Kolíně.Foto: Roman Bauer
 
Publikováno: 9.5.2016 v 6:00, Aktualizováno: 4.5.2016 v 11:00
Rubrika: Zpravodajství

Předmětem stavby je oprava všech mostních dilatačních závěrů, sanace spodní stavby – opěr, výměna nefunkčních částí odvodnění mostu, odstranění zatékání do komůrek opěr mostu, oprava vozovky v prostoru mostních závěrů, výměna porušených lícových římsových prefabrikátů u opěry 10, včetně nového zábradlí a výšková úprava navazujících chodníků a vozovky na předpolích. Oprava mostu bude probíhat při zachování provozu na mostě. Má stát skoro 11,5 milionu korun, výslednou cenu ovšem určí soutěž.

Flash banner nelze zobrazit.

„Tento rok se provedou sanace všech tří opěr mostu. Aby bylo odstraněno zatékání, které by poškodilo již sanované opěry, realizují také provizorní opravu stávajících dilatačních závěrů mostu, včetně izolace v bezprostředním okolí dilatací – tyto práce zřejmě krátkodobě omezí kapacitu průjezdu přes most, přesto by měl být provoz zachován obousměrný. Opravu provedou po polovinách se zachováním obousměrného průjezdu mostu,“ zjistil Tomáš Růžička.

O něco optimističtěji však vyznívá mail mluvčí Středočeského kraje Michaely Drobné. „Předpokládáme zahájení v květnu 2016.  Doba provádění prací při omezeném provozu se předpokládá tři měsíce od zahájení = předání a převzetí staveniště“.

Na tuto etapu by měla navazovat III. etapa. „Finančně nejnáročnější – kompletní výměna mostního vybavení (římsy, svodidla, zábradlí, vozovka včetně kompletní výměny dilatačních závěrů za nové + izolace). Předpokládáme zahájení přípravy akce do 10 let od dokončení II. etapy. Do té doby bude probíhat pouze běžná údržba + nátěr zábradlí, snad i výměna obrusné vrstvy vozovky (pokud by bylo finančně průchodné, bylo by výhodné provést během provádění II. etapy...),“  dodala ještě Michaela Drobná.

Autor článku: Michal Černý
Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
   
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM