Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 21. ledna 2020

Profesor Stanislav Plešinger doběhl po šedesáté do cíle Silvestrovského běhu

Na start jubilejního 60. ročníku Silvestrovského běhu se před stadiónem Mirka Tučka v Borkách postavil rekordní počet 325 běžců a běžkyň.

Publikováno: 10.1.2020 v 23:00
Rubrika: Zpravodajství

Na trati dlouhé 3.000 metrů, vedoucí lesoparkem Borky a končící na atletickém stadiónu, byl jasně nejrychlejší domácí běžec Milan Janoušek, který tak potvrdil pozici nejlepšího současného kolínského vytrvalce a vyhrál v rychlém čase 9:05 minuty. Za ním dorazil do cíle letošní několikanásobný juniorský medailista z mistrovství České republiky Roman Pazdera, rovněž z domácího Sokola Kolín-atletika a třetí příčku vybojoval další junior, tentokrát reprezentant AC Čáslav Martin Pecha. Mezi ženami byla nejrychlejší domácí juniorka Eliška Kliková (trať proběhla za 11:36 minut), která předčila o tři sekundy Petru Dvořákovou z AC Čáslav a jako třetí proběhla cílem bývalá několikanásobná nejlepší sportovkyně Kolína Renata Hoppová, dlouhodobě žijící v Kuvajtu. Závodu se účastnili i starosta Kolína Michael Kašpar a první místostarostka Iveta Mikšíková a úžasnou kompletní účast ve všech dosavadních šedesáti ročnících (klobouk dolů!) zkompletoval profesor matematiky Stanislav Plešinger z domácího klubu, dobře známý stovkám jeho (dnes už vesměs dospělých) studentů z kolínského gymnázia.