Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 23. září 2017

Program kolínského divadla do 17. prosince - Beatles revival, Ještěrka na slunci, Mišík

Program kolínského divadla do 17. prosince - Beatles revival, Ještěrka na slunci, Mišík
 
Publikováno: 10.12.2014 v 10:10
Rubrika: Kultura

Košická kapela The Backwards, dvojnásobný vítěz světového Beatlefestu v New Yorku z let a 2003 s titulem nejlepší The Beatles revivalová skupina zavítá tuto středu 10. prosince do Městského divadla Kolín. Skupina připravila pro své publikum nový program. Kromě známých a osvědčených hitů z raného období "Beatlemánie" ve 2. části zahraje skladby z alb Rubber Soul a Revolver. Ve 3. dějství diváci uslyší hity z alb Sgt. Pepper´s a Magical Mystery Tour a nakonec písně z období Abbey Road (Let It Be, Hey Jude, Something, Here Comes The Sun, Ob-la-di Ob-la-da, atd.). Košičani se představí i v barevných uniformách a nových stylových kostýmech. Jako speciální bonus uslyší diváci skladbu Free As A Bird.

V pátek 12. prosince Hana Maciuchová a Jan Satoranský uvedou Ještěrku na slunci - komorně komediálně laděnou hru o několika dnech z pozdního života herečky Sáry Bernhardtové, legendy francouzského divadla, které tráví ve společnosti jediného muže - oddaného tajemníka Pitoua. Groteskní i jímavé rozhovory stárnoucí herečky s tajemníkem, který trpělivě snáší její rozmary, otevírají nejen zajímavý pohled na svět přelomu 19. a 20. století, ale především do osamělé duše velké osobnosti světového divadla.

Ve středu 17. prosince se uskuteční koncert Vladimíra Mišíka & Etc... v rámci bilančního Turné "Etc... 40" (1974- 2014). Vladimír Mišík je jednou z nejvýraznějších osobností české populární hudby již od 60. let 20. století. Svou tvorbou ovlivnil celou řadu umělců ať už z hudebního, výtvarného či literárního prostředí. Muzikanti pod značkou Etc... však začali vystupovat v roce 1974. Vladimír Mišík s kapelou Etc.... přes mnohé personální změny a dvouletý zákaz činnosti v 80. letech minulého století koncertuje dodnes. Do současné chvíle vydala kapela 11 řadových alb a DVD k 60. narozeninám Vladimíra Mišíka. Na koncertech se kromě současné sestavy Etc... objeví i Stanislav "Klásek" Kubeš (kytara, zpěv), Vladimír "Guma" Kulhánek (basa), Jaroslav "Olin" Nejezchleba (violoncello, zpěv) a zpěvák Pavel Bohatý.

Začátky představení a koncertů jsou vždy v 19 hodin.

Autor článku: Michal Černý
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Tisíce hlídek Františka Urbánka Starokolínskou brázdu vyorají 23. záříKolínským kuželkářům se vstup do nové sezóny nevyvedlMuzeum dětem: Klub i tábor
Kalendář akcí: Září
Po
 
4
18
25
Út
 
5
19
26
St
 
20
Čt
 
14
28
1
8
Ne
24
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM