Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 24. září 2017

Projekt „Práce je dar“ v Dětském domově v Býchorech v současnosti vrcholí

Projekt „Práce je dar“ v Dětském domově v Býchorech v současnosti vrcholí
 
Publikováno: 8.3.2014 v 16:00, Aktualizováno: 3.3.2014 v 16:00
Rubrika: Zpravodajství

Projekt Práce je dar, který byl zahájen v Dětském domově se školou v Býchorech loni v dubnu, v současnosti vrcholí. Zařízení, kterému mnozí dosud přezdívají "pasťák", našlo způsob jak připravit děti na budoucí povolání i na reálný život po odchodu z dětského domova.

Práce v truhlářské dílně nebo kadeřnickém salonu baví kluky a holky z dětského domova v Býchorech víc než vysedávání u televize. Mnoha dětem dvě hodiny, které na praxi odpoledne tráví, nestačí, a chtějí pracovat i o víkendu. Loni se do práce zapojilo okolo 30 dětí.

"Když to jde, dohodnu se v domově a chodím do autoservisu i v sobotu. Nejvíc mě baví přezouvání pneumatik a všechny zajímavosti kolem aut. Pokud to vyjde, chtěl bych jednou v autoservisu pracovat," vypráví čtrnáctiletý Nikolas.

"Ve 14 letech je velmi obtížné zvolit si správné povolání. Děti netuší, co jednotlivé profese obnášejí, tak jsme se rozhodli ukázat jim realitu. Každý týden navštěvují vybrané pracoviště a plně se tam zapojují do pracovního procesu, aby zjistily, co daná profese obnáší," vysvětluje hlavní myšlenku projektu "Práce je dar" ředitel DDŠ Býchory Aleš Bureš.

Praxe ve firmách už jsou zaběhnuté, což je vidět na tom, že děti opravdu baví. Dostávají šanci v truhlářské nebo krejčovské dílně, autoservisu, kadeřnictví, knihovně či domově pro seniory. Někteří budou své výrobky prodávat na festivalech a řemeslných trzích. Díky tomu si uvědomí, jak je obtížné vydělávat peníze. Projekt potrvá do konce letošního roku a jsou do něj prostřednictvím zážitkových programů zapojeny i desítky dětí ze základních škol kolínského regionu.

"Na konci dvouletého projektu uspořádáme na Kmochově ostrově v Kolíně burzu škol spojenou s hudebním festivalem," uzavírá koordinátor projektu Aleš Bureš.

Autor článku: Vladimír Sládek
loading...
Nepřehlédněte...
Kolínským kuželkářům se vstup do nové sezóny nevyvedlKateřina Šafránková se po pěti letech dočkala medaile a obdržela ocenění za rekord
Kalendář akcí: Září
Po
 
4
18
25
Út
 
5
19
26
St
 
20
Čt
 
14
28
1
8
Ne
24
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM