Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 16. července 2019

Prostor koupí dům v Zahradní čp. 17

Dům, či spíše chátrající vilu v Zahradní ulici čp. 17 na křižovatce u Futura, znají zejména uživatelé drog a jejich rodiny. Dům patří městu Kolínu a obecně prospěšná společnost Prostor Plus zde již léta provozuje K-centrum, tedy kontaktní centrum pro drogově závislé a poradenskou činnost pro jejich blízké.

Prostor koupí dům v Zahradní čp. 17
Ilustrační snímek.Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 19.7.2017 v 16:00
Rubrika: Zpravodajství

Zastupitelé koncem června schválili prodej domu zmíněné společnosti za 4.450.000 Kč, což odpovídá ceně stanovené znalcem. Zástupce Prostoru Plus Petr Steklý nám ozřejmil důvody koupě. 

* Proč je pro Prostor Plus důležité dům vlastnit?

U žádného z objektů, které využíváme, pro mě není důležité vlastnictví, ale účel využití a celkový soulad s lokalitou. Příkladem z poslední doby je nedávné otevření občerstvovacího okénka v Borkách, kde jsme před rokem založili lesní školku v místě problematické restaurace, která měla bohatou klientelu od jara do podzimu, ale přes zimu živořila. Okénko jsme zprostředkovali, aby byla zachována možnost občerstvení pro rodiny či cyklisty, ale nejsme provozovateli. 

* Počítá Prostor s rekonstrukcí vily v Zahradní ulici?

Ano, počítáme s rekonstrukcí domu i přilehlé zahrady tak, abychom dotvořili zajímavou lokalitu, kterou jsme začali přeměňovat před sedmi lety revitalizací Ztracené uličky, jež byla do té doby ošklivým, zaplivaným (a možná i něco víc) místem Kolína.

* Změní se nějak způsob využívání nemovitosti?

Ne, nadále zde budeme poskytovat služby lidem, kteří mají problém se závislostí na alkoholu, nelegálních návykových látkách či gamblingu.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM