Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 21. března 2019

Průmyslová zóna v čase prosperity

Jak ukázalo jednání městského zastupitelstva v minulém týdnu, květen byl úspěšným měsícem z hlediska prodeje pozemků v průmyslové zóně u Ovčár.

Průmyslová zóna v čase prosperity
Foto: Vladimír Sládek
 
Publikováno: 10.6.2018 v 7:00
Rubrika: Zpravodajství

Zastupitelé totiž 4. května v CEROPUu schvalovali kupní smlouvy hned pro tři různé zájemce o pozemky v zóně. Do městské pokladny díky tomu přibude slušná částka přes 8 miliónů korun. Komu byly pozemky prodány?
Společnost Garage Europa Service sídlí v zóně již od minulého roku, kdy zde koupila pozemky za víc jak 12 miliónů korun. Letos hodlá svůj logistický areál rozšířit o zruba 10.000 čtverečních metrů, za které zaplatí městu Kolínu přes 4 milióny korun plus DPH.
Podobný případ expandující firmy představuje i belgická společnost Dirac Industries. Ta má v zóně od roku 2012, kdy se sem přestěhovala z Bečvár, svůj výrobní závod s devadesáti zaměstnanci. Vyrábějí tepelné rohože, tepelná čerpadla, ponorná topná tělesa, konvektory apod. Dirac svůj areál rozšíří zhruba o plochu jednoho fotbalového hřiště, přesně o 6.172 čtverečních metrů. Zaplatí za to Kolínu přes 2,5 miliónu korun plus DPH a navíc nabídne zřejmě i dalších padesát pracovních míst.
Třetím, kdo zaplatí za pozemek v zóně, je společnost Lear Corporation, tedy jeden z nejstarších obyvatelů zóny, který vyrábí komponenty pro automobilový průmysl. Jeho aktuální příspěvek do kolínského rozpočtu je ovšem zanedbatelný, o částce 1,7 miliónů korun snad ani není třeba podrobněji referovat.
Aby byl popis dění v ovčárecké průmyslové zóně úplný, doplňme novinky o obchodním centru, které chystá v zóně poblíž kruhového objezdu developerská a investiční společnost KPD Group. Centrum o rozloze cca dvaceti tisíc metrů čtverečních by mělo otevřít příští rok a jeho hlavním nájemcem by měl být supermarket Lidl.
V mezidobí pokračovala jednání o dalších nájemcích obchodního centra, kterých by mělo být ke dvaceti. Momentálně již je jisté, že kromě Lidlu v něm najdou kupující i drogerii Teta, Super ZOO, OKAY Elektro, Martes sport, koberce TREND, květinářství, nehtové studio, prodejnu textilu, bytových doplňků, lékárnu či řeznictví. Mělo by tu být i bistro a restaurace, zatím není jasné který ze zájemců bude provozovat fast food. V areálu budou i bezkontaktní samoobslužné myčky automobilů.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM