Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 12. listopadu 2019

První kolínská prádelní samoobsluha

První kolínská prádelní samoobsluha se objevila v září v Benešově ulici "u Lenina" na kolínském sídlišti. Jde o frašízu řetězce Quickwash.

První kolínská prádelní samoobsluha
Foto: Vladimír Sládek
 
Publikováno: 28.10.2019 v 23:00
Rubrika: Zpravodajství

V Čechách jsou podobných laundromatů desítky a najdeme je převáženě ve velkých metropolích. Prádelní samoobsluhy vyhovují neusazenému životnímu stylu přelétavých obyvatel a vnucují otázku: Proč si kupovat pračku, když je možné využívat podobné služby?
Kolínská modro-bílá provozovna Quickwash má velkorysou otevírací dobu, ve všední dny v čase od 8 do 20 a o víkendech od 9 do 20 hodin. Prádelna je designová, čistá a díky velkým oknům se stala téměř součástí ulice. Návštěvníci si v pěkně osvětlené místnosti připadají jako v akváriu, tedy i bezpečně. Místu dominuje stěna, do které jsou zasazeny čtyři pračky a tři sušičky. Jde o výkonné velké stroje značky Primus s kapacitou 10 nebo 14 kg prádla na jednu dávku a fungují po vhození mincí.
Další vybavení je funkční a strohé. Blok čtyř plastových sedadel, stůl, pult a několik košů pro manipulaci s prádlem. Interiér doplňuje automat na kávu a měnič mincí, který si od vás vezme bankovky v hodnotě 500 korun a menší. Laundromat nemá žádnou obsluhu, zákazníci se podle jednoduchých pokynů v češtině, angličtině a ruštině obslouží sami. Pokud si ovšem chtějí připlatit, mohou si sjednat pradlenku, která jim vrátí prádlo nejen vyprané, ale i poskládané.
My jsme se rozhodli prádelnu otestovat a dorazili s velkou ikea-taškou plnou triček, povlečení a ručníků. Stihli jsme vyprat a usušit za 80 minut. Za praní, prací přípravek, sušení a dvě kávy z automatu jsme zaplatili 230 korun. Od muže ze sousedství jsme se dozvěděli, že jsme první, koho tu vidí prát. Chápeme, že pokud mají lidé vlastní pračku, nechtějí vydávat další peníze a na novinku, která zatím nemá velkou reklamu, si musejí Kolíňáci teprve zvyknout.
Odhadujeme, že Quickwash s velkoobjemovými a rychlými stroji by mohli ocenit lidé při praní zimních bund, dek, pokrývek a dalších rozměrnějších kousků. Místo by se mohlo v budoucnu stát i prostorem, kde se budou lidé spontánně seznamovat. Během praní či sušení si návštěvníci mohou i obstarat nákup v sousední samoobsluze ´Andílek´ či si zaskočit do nedaleké restaurace ´Na Sídlišti 1962´. Veřejné praní nabízí různé scénáře a buben pračky již roztočil řadu pozoruhodných příběhů, a to nejen v amerických filmech.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM