Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 24. září 2017

První sobota v tomto roce znamenala pro kolínské strážníky hodně práce

První sobota v tomto roce znamenala pro kolínské strážníky hodně práce
 
Publikováno: 8.1.2015 v 16:00
Rubrika: Zpravodajství

V Tyršově ulici se povaloval bezdomovec

V sobotu 3. ledna zaznamenala Městská policie Kolín telefonickou stížnost na bezdomovce, který si ustlal v jednom z domů v ulici Tyršova ve 13. patře. "Obyvatelé uvedli,že si zde muže nepřejí. Na místo oznámení se dostavila hlídka MP Kolín, která opravdu ve 13. patře nalezla spícího muže," řekla tisková mluvčí Městské policie Kolín Helena Honkizsová. Muž strážníkům na výzvu prokázal svoji totožnost, jednalo se o muže, který má přechodný pobyt na Městském úřadu Kolín. Uvedl, že svoji situaci bude řešit a zajistí si ubytování. Strážníci celou záležitost vyřešili domluvou a muž místo opustil.

Muž se delší dobu neobjevil na ubytovně

V sobotu 3. ledna přijali strážníci oznámení od zaměstnanců jedné z kolínských ubytoven. Žádali o provedení asistence při vyklizení pokoje jedné z neplatících osob, která se na ubytovně již delší čas neukázala. Po příjezdu na místo strážníci, spolu se zaměstnancem ubytovny, vešli do pokoje, kde byly nalezeny osobní věci a doklady. Vzhledem k těmto skutečnostem zde bylo důvodné podezření, že by se mohlo jednat o osobu pohřešenou policií. Z tohoto důvodu byla na místo policie přivolána a celá záležitost jí byla předána k dalšímu šetření.

Německy mluvící muž byl nalitý jak Dán

Po dvacáté hodině v sobotu 3. ledna přijato na linku 156 oznámení od majitelky jedné z restaurací v ulici Rubešova. Uvedla, že jí jeden z hostů odmítá zaplatit útratu a také zde poničil zařízení restaurace. "Strážníci se dostavili na místo, kde se nacházel opilý muž, který mluvil pouze německým jazykem. Vzhledem k jazykovým znalostem jednoho ze strážníků byl tímto jazykem muž vyzván k prokázání totožnosti, toto muž učinil a předložil doklady. Uvedl také, že nemá žádné peníze," sdělila tisková mluvčí kolínských strážníků Helena Honkizsová. Při bezpečnostní prohlídce byl u muže nalezen mobilní telefon, který patřil majitelce restaurace a byl jí mužem odcizen. Z důvodného podezření ze spáchání trestného činu byla na místo přivolána hlídka policie. Muž byl poté převezen, vzhledem ke stavu opilosti, na Protialkoholní záchytnou stanici Kolín, kde ho po odeznění intoxikace převzala policie k dalším úkonům.

 

Autor článku: Jiří Červín, Městská policie Kolín
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Kateřina Šafránková se po pěti letech dočkala medaile a obdržela ocenění za rekordKolínským kuželkářům se vstup do nové sezóny nevyvedl
Kalendář akcí: Září
Po
 
4
18
25
Út
 
5
19
26
St
 
20
Čt
 
14
28
1
8
Ne
24
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM