Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 18. února 2019

Rada města vyjednala parkovací místa

Nedostatek parkovacích míst je známým kolínským problémem. Mírné polepšení v této oblasti přinese městská vyhláška, která vstoupila v platnost 1. února.

Rada města vyjednala parkovací místa
Orientační tabule chytrého parkování v Pražské ulici.Foto: Jiří Červín
 
Publikováno: 13.2.2018 v 16:00, Aktualizováno: 7.2.2018 v 12:00
Rubrika: Zpravodajství

Ta umožňuje živnostníkům a podnikatelům, aby si své vyhrazené placené stání v kolínských ulicích zaplatili pouze na dobu od 8 do 18 hodin za roční sazbu 6.000 korun. Dosud platila varianta trvale vyhrazených parkovacích míst na celých 24 hodin za poplatek 12.000 korun ročně. Místostarosta Tomáš Růžička uvedl, že tato úprava, která vytvoří sdílená parkovací místa, byla zavedena na základě diskuze s živnostníky, kteří jej přímo oslovili. Ti totiž své parkovací místo celých 24 hodin nevyužívají a večer tak může zůstat volné pro lidi, kteří potřebují zaparkovat auto přes noc. Dodejme, že nová úprava platí v ulicích mimo vyznačenou zónu a netýká se tedy omezeného území městského historického centra. Je to již druhá úprava, která řeší parkování ve městě. V loňském roce byla schválena úprava, která pomohla vyřešit parkování provozovatelům penziónů právě v historické zóně.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
      
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM