Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 20. července 2019

Radnice představí veřejnosti studii o budoucí podobě lokality za vodárnou

V pondělí 4. února od 17 hodin proběhne v sále CEROPu v areálu zámku napjatě očekávané veřejné projednání územní studie, týkající se budoucí podoby lokality za vodárnou, kde je i velká zahrádkářská kolonie.

Radnice představí veřejnosti studii o budoucí podobě lokality za vodárnou
Foto: Redakce KP
 
Publikováno: 1.2.2019 v 7:00, Aktualizováno: 31.1.2019 v 19:00
Rubrika: Zpravodajství

Letité spory, kde na jedné straně stojí požadavek na zachování zahrádek a striktně rekreačního charakteru území a na straně druhé zájem některých majitelů pozemků stavět zde rodinné domy, by měla územní studie defenitivně vyřešit. Podle zadání by si měla část území, "přivrácená" k rybníku Peklu, zachovat striktně zahrádkářský charakter, zatímco v některých částech té druhé by měla být umožněna výstavba za jasně definovaných podmínek. Podkladem k tomuto rozhodnutí byl podrobný průzkum, v němž se 60 procent majitelů pozemků vyjádřilo pro umožnění výstavby, zatímco 40 procent bylo proti. Územní studie by kromě přesného určení míst, kde bude výstavba umožněna, měla vymezit i příjezdové komunikace, chodníky a další nutnou infrastruktura, aby se budoucí stavební aktivita odehrávala podle jasně definovaných pravidel a s vyřešenými vlastnickými vztahy. Radnice očekávala, že v některých případech by mohlo dojít i ke směnám pozemků mezi zdejšími zájemci o zahrádkaření a zájemci o stavbu, pokud se jejich pozemek v územní studii ocitne v místě jim nevyhovujícího budoucího využití.

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM