Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 20. ledna 2019

Radnice vyzvala hejtmanku k jednání o uzavírce Nového mostu

Informace o mnohaměsíčním uzavření Nového mostu přes Labe kvůli jeho kompletní opravě, kterou přinesl Pres v titulním článku v čísle 17, vyvolala bouřlivou reakci veřejnosti.

Radnice vyzvala hejtmanku k jednání o uzavírce Nového mostu
Foto: Petr Soukup
 
Publikováno: 15.5.2018 v 14:00, Aktualizováno: 14.5.2018 v 19:00
Rubrika: Zpravodajství

Kromě mnoha komentářů na internetu se ozvala i kolínská radnice, která vyzvala hejtmanku Středočeského kraje k jednání a koordinaci. "V uvedeném článku je citován zastupitel a radní Středočeského kraje, vážený pan Martin Herman, který uvádí možné zahájení prací na jaro 2019. Současně se v článku píše, že Nový most bude nejen na několik měsíců, ale zřejmě na několik let kvůli totální přestavbě úplně uzavřen pro veškerou dopravu. Vážená paní hejtmanko, tyto informace považuji za velmi důležité a strategické pro dopravu v regionu. Důsledek úplné uzavírky je natolik vážný, že podnikatelé a občané regionu se po vydání mediální zprávy na nás obrací s žádostí o informace. Bohužel můžeme se pouze odkazovat na rozsáhlý článek v Presu, protože žádné jednání na toto téma dosud ze strany Středočeského kraje či KSÚS neproběhlo a jako místostarosta, v jehož gesci je mimo jiné doprava, nebudu žádné mediální a neověřené informace poskytovat. Považuji dopravu za  natolik strategickou problematiku, že se na vás obracím s žádostí o sdělení konkrétní osoby, která bude celou akci ve všech fázích za investora koordinovat. Upozorňuji, že i město Kolín plánuje opravu Masarykova mostu přes Labe a považuji za naprosto důležité a stěžejní v opravách vzájemně komunikovat a investiční práce oprav mostů přes Labe ve městě koordinovat. Nabízím také pracovní schůzku na toto téma, abychom dokázali předejít nekoordinovaným rozhodnutím a nečekaným důsledkům," napsal mj. hejtmance místostarosta Kolína Tomáš Růžička, který věří, že obě strany najdou při řešení tohoto komplikovaného problému dobrou vůli.

Autor článku: Petr Soukup
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM