Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 17. července 2019

Rekonstrukci Pražské ulice provázejí komplikace

Momentálně největší probíhající "uliční" rekonstrukce v Kolíně, kompletní přestavba Pražské ulice, se potýká s řadou komplikací.

Rekonstrukci Pražské ulice provázejí komplikace
Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 12.9.2018 v 7:00, Aktualizováno: 11.9.2018 v 18:00
Rubrika: Zpravodajství

Vše odstartovalo už v polovině května, kdy se po uzavření dolního úseku Pražské ulice mezi náměstím Republiky a Kmochovou ulicí, jinak řečeno od pošty až ke křižovatce u bývalého Čedoku, na místě k nelibosti kolemjdoucích dlouhou dobu nic nedělo. Důvodem bylo onemocnění stavbyvedoucího, které stavbu provádějící firma Geosan zvládla vyřešit (a práce zahájit) až po dlouhých třech týdnech nečinnosti.
Přičiny dalších prodlení už byly takříkajíc objektivní. Po rozkopání ulice se totiž ukázalo, že v podzemí vedené sítě jsou v mnohem horším stavu, než předpokládaly i nejpesimističtější odhady. Nejen že některé byly uloženy v jiné hloubce, než měly být, ale objeveny byly i některé, které dobová dokumentace vůbec nezaznamenala.
Výsledkem je momentální nejistota ohledně dokončení rekonstrukce. Podle smlouvy se zhotovitelem měla být kompletně hotová ulice předána do konce listopadu, momentálně ale není vyloučeno, že pracovat se bude ještě příští rok na jaře. Nejde přitom o malé peníze - sankce za každý den zaviněného prodlení, které si podle smlouvy může radnice nárokovat, je 40 tisíc korun.
Co se tedy bude v Pražské dít v dalších týdnech? Protože v dolní části Pražské se již začíná pracovat na obrubnících a pokládce dlažby, měl by být pro dopravu v lokalitě nejkritičtější úsek od pošty ke křižovatce s Kmochovou ulicí (včetně křižovatky) dokončen a pro dopravu otevřen během října. Předán by měl být v téměř finálním stavu, k dokonalosti bude chybět jen poslední (krycí) vrstva asfaltu a část mobiliáře.
Poté se bude pokračovat směrem "nahoru" ke křižovatce s ulicí Sluneční a Štítarskou a do konce listopadu, kdy možnost prací ukončí zimní počasí, bude přinejmenším i tento úsek dokončen a otevřen. Počítá se, že hotové bude i nově řešení odbočení do Sluneční ulice a celý průtahem zaslepený úsek Štítarské ulice.
Zda bude do konce listopadu, tedy ve smluvně ošetřeném termínu, dokončen i poslední úsek od křižovatky se Sluneční ulicí až k Modrému bodu, se ukáže až během podzimu.

Autor článku: Petr Soukup
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM