Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 22. července 2019

Restauraci přezdívanou U Lenina otevřou v pátek 2. června

I když minulý týden rekonstrukce restaurace Na Sídlišti ještě probíhala, její jednatel Aleš Blecha Presu sdělil, že v pátek 2. června se bude na naléhání hostů snažit otevřít.

Restauraci přezdívanou U Lenina otevřou v pátek 2. června
Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 31.5.2017 v 6:00, Aktualizováno: 30.5.2017 v 15:00
Rubrika: Zpravodajství

Interiér restaurace se zcela proměnil. Nově je laděný do barev světlý buk a tmavý dub, podél dlouhé stěny zůstaly boxy, ale již pro osm hostů a na středu s klasickou stolovou úpravou a v interiéru restaurace vyrostly další dvě vyvýšené paluby pro 20 a 40 hostů, které vytvářejí samostatné ostrůvky pro skupiny hostů i jednotlivce. Vše je nasvíceno lampami a LED diodami včetně výčepu, barů i schodových stupňů. V době naší návštěvy se čekalo už jen na židle pocházející z Belgie a dokončovalo se nové vybavení kuchyně včetně konvektomatu, salamandru, velkého tálu na steaky i hamburgery a nové digestoře nad varnou linkou, která zamezí úniku vůně z kuchyně do sálu.
Nová osmiramenná výčepní stolice je dlouhá šest a půl metru a poteče z ní Gambrinus 10 a 12, Plzeň, Kozel černý, Birell, Volbu sládků a Kofola. Novinkou bude i kávovar Lamborghini a zaškolený personál pro přípravu kávy, která se bude nově podávat i v pivní restauraci. Část výčepní stolice bude v barové úpravě pro stálé hosty u výčepu. Nově rekonstruované jsou i toalety. Do vnitřní části se po přestavbě vejde 150 hostů a dalších 150 na zahrádku, zvětšenou o venkovní elektrickou markýzu až do míst, kde kdysi stávala socha Lenina.
A co udělá s okolím restaurace chystaný zákaz kouření? "V létě bude hlavní vchod uzavřen a vstup bude ze zahrádky, abychom hosty pomalu připravili na podzimní variantu, kdy s cigaretou musí mimo objekt restaurace. Na zákaz kouření se po zkušenostech z okolních států, kde již funguje, s obsluhujícím personálem už těšíme," říká Aleš Blecha. Podnik nepatrně změní i název. O variantě "Restaurace Na Sídlišti 1962" rozhodli stálí návštěvníci, protože právě před pětapadesáti lety tu byla poprvé otevřena hospoda. „Při otevření to byla nadčasová moderní restaurace, kde pravidelně hrála kapela Combo. Provozoval ji legendární pan Doležal. Postupem let se z ní stala spíš pivnice,“ připomněl Aleš Blecha, který chce rekonstruovanou restauraci připodobnit její nejslavnější éře.

Autor článku: Jiří Červín
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM