Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 22. července 2019

Revitalizace zálabské skály se zasekla na výběrovém řízení

Je to už téměř rok, kdy kolínská radnice získala ve 13. ročníku grantového programu TPCA pro Kolínsko mimořádně vysokou sumu 650 tisíc korun na projekt revitalizace zálabské skály.

Revitalizace zálabské skály se zasekla na výběrovém řízení
Foto: Redakce KP
 
Publikováno: 13.5.2019 v 7:00, Aktualizováno: 12.5.2019 v 20:00
Rubrika: Zpravodajství

Zdejší dominanta, věž Práchovna, se opravy dočkala před třinácti lety, kdy byla zastřešena a vybavena vnitřním schodištěm, takže od té doby slouží jako příležitostné vyhlídkové místo. Peníze získané z grantu by měly být využity na kompletní úpravu okolí věže - vybudováním nového schodiště bude propojeno Podskalské nábřeží s Práchovnou, sousedící území bude vyčištěno, vysazena zde bude nová zeleň a objeví se tu i infotabule o historii zálabské skály. Podle původního záměru měly být výše popsané úpravy zálabské skály už dávno hotové, záměr ale narazil na neblahou realitu posledních měsíců - v republice je vypsáno takové množství nejrůznějších stavebních zakázek, že si firmy "vyzobávají" jen ty největší a do výběrových řízení na ty menší se hlásí jen výjimečně či vůbec. Do vypsaného výběrového řízení na revitalizaci zálabské skály se tak přihlásil jediný zájemce, a ten nabídl cenu natolik převyšující odhad projektanta, že radnice raději výběrové řízení zrušila a vypíše ho po čase znovu.

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM