Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 19. října 2017

Roman Lauš promluví v Kolíně o moderním buddhismu. Přednáška se koná v meditačním centru v Kouřimské ulici

Jakou roli mohou buddhistická učení hrát v 21. století, o tom v Kolíně promluví Roman Lauš. Přednáška na téma Buddhismus na Západě se uskuteční v Centru buddhismu Diamantové cesty na adrese Kouřimská 20 v pondělí 3. listopadu od 20 hodin.

Roman Lauš promluví v Kolíně o moderním buddhismu. Přednáška se koná v meditačním centru v Kouřimské ulici
 
Publikováno: 30.10.2014, Aktualizováno: 29.10.2014 v 18:00
Rubrika: Zpravodajství

Ačkoli meditace, praktické rady i filosofii předal Buddha před více jak 2.500 lety, lze je dobře využít v moderním životě. Učení se dokonce v mnohém shoduje se současnými poznatky vědy. Právě proto se buddhismus Diamantové cesty v ČR těší popularitě již téměř 20 let. I kolínští buddhisté vědí, že meditovat lze stejně dobře v Kolíně jako v Indii.

V Kouřimské ulici, hned u Karlova náměstí, funguje víc jak rok meditační centrum buddhismu Diamantové cesty. Veřejné meditace, vždy v pondělí a ve středu od 20 hodin jsou nabídkou pro současné lidi, kteří chtějí být šťastní bez ohledu na vnější události či podmínky. „Buddhistická učení jsou nadčasová, a proto jsou využitelná v různých společnostech a dobách. Jsou zcela moderní v tom, že nám nabízejí rozvoj bez nutnosti vzdát se našeho dosavadního životního stylu, naopak náš každodenní život mohou významně obohatit,"vysvětluje Roman Lauš, který o buddhismu přednáší již deset let. Ani on není mnichem či buddhistou z povolání, ale je majitelem brněnské softwarové firmy.

Přednáška se koná v Meditačním centru buddhismu Diamantové cesty v Kolíně. Přednášky zde bývají zruha dvakrát do roka, obvyklejší jsou veřejné meditace, které může veřejnost navštěvovat každý týden.
Foto: Plakát na přednášku
Autor článku: Vladimír Sládek
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Hokejoví kolínští Kozlové dokázali v Táboře porazit vedoucí KohoutyVelim a Český Brod B se v I. A třídě posunuly v tabulce výše
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM