Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 30. května 2017 a svátek má Maxim.

Roman Lauš promluví v Kolíně o moderním buddhismu. Přednáška se koná v meditačním centru v Kouřimské ulici

Jakou roli mohou buddhistická učení hrát v 21. století, o tom v Kolíně promluví Roman Lauš. Přednáška na téma Buddhismus na Západě se uskuteční v Centru buddhismu Diamantové cesty na adrese Kouřimská 20 v pondělí 3. listopadu od 20 hodin.

Roman Lauš promluví v Kolíně o moderním buddhismu. Přednáška se koná v meditačním centru v Kouřimské ulici
 
Publikováno: 30.10.2014, Aktualizováno: 29.10.2014 v 18:00
Rubrika: Zpravodajství

Ačkoli meditace, praktické rady i filosofii předal Buddha před více jak 2.500 lety, lze je dobře využít v moderním životě. Učení se dokonce v mnohém shoduje se současnými poznatky vědy. Právě proto se buddhismus Diamantové cesty v ČR těší popularitě již téměř 20 let. I kolínští buddhisté vědí, že meditovat lze stejně dobře v Kolíně jako v Indii.

V Kouřimské ulici, hned u Karlova náměstí, funguje víc jak rok meditační centrum buddhismu Diamantové cesty. Veřejné meditace, vždy v pondělí a ve středu od 20 hodin jsou nabídkou pro současné lidi, kteří chtějí být šťastní bez ohledu na vnější události či podmínky. „Buddhistická učení jsou nadčasová, a proto jsou využitelná v různých společnostech a dobách. Jsou zcela moderní v tom, že nám nabízejí rozvoj bez nutnosti vzdát se našeho dosavadního životního stylu, naopak náš každodenní život mohou významně obohatit,"vysvětluje Roman Lauš, který o buddhismu přednáší již deset let. Ani on není mnichem či buddhistou z povolání, ale je majitelem brněnské softwarové firmy.

Přednáška se koná v Meditačním centru buddhismu Diamantové cesty v Kolíně. Přednášky zde bývají zruha dvakrát do roka, obvyklejší jsou veřejné meditace, které může veřejnost navštěvovat každý týden.
Foto: Plakát na přednášku
Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Nesvadba vítězem závodu Českého poháru v Peci pod SněžkouAtletický Memoriál Josefa Hájka ozdobili Šafránková a PavlíčekFotbalisté Kolína se vrátili s rancem obdržených branek
Kalendář akcí: Květen
Po
1
8
15
Út
2
9
St
3
10
Čt
4
11
 
5
12
 
So
6
 
Ne
7
21
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (2 inzerátů)
Prodej (13 inzerátů)
Koupě (2 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM