Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 24. června 2019

Rozhovor s bývalým místostarostou města Janem Pospíšilem

Kolíňáci se vždy na chodu města podíleli. Vždy byli členy zastupitelstva, rady i ve vedení města. Proto jsme se zeptali bývalého místostarosty a současného ředitele společnosti CEROP na několik otázek.

Rozhovor s bývalým místostarostou města Janem Pospíšilem
Foto: Redakce KP
 
Publikováno: 4.10.2018 v 22:00
Rubrika: Zpravodajství

V obou posledních volebních obdobích byli Kolíňáci součástí radniční koalice a kromě míst v radě drželi i post místostarosty města. Jak hodnotíte právě končící volební období a co považujete za přínos Kolíňáků v práci radnice i ve směřování Kolína?

Kolíňáci se vždy na chodu města podíleli. Vždy byli členy zastupitelstva, rady i ve vedení města. Naši členové pracují v komisích a výborech a po celé volební období jsou výraznou součástí rozhodování a tvorby vizí ve městě. Máme své zástupce i ve vedení komisí a to především Pavla Kárníka, Jirku Tučka. Nezastupitelnou roli máme i ve finančním a kontrolním výboru.

Kolíňáci figurují v městské politice výrazným způsobem už téměř čtvrstoletí. Čím se liší od ostatních volebních seskupení a co mohou městu osobitého nabídnout?

Od ostatních volebních seskupení se Kolíňáci liší především tím, že nejsou politická strana. Žádný z našich kandidátů není členem žádné politické strany. Velkou politiku rádi přenecháváme ostatním a chceme své zkušenosti, nápady a sny věnovat našemu Kolínu. Na rozdíl od ostatních kandidujících subjektů nejsme řízeni stranami, veškeré finance pocházejí jen od nás samotných a předvolební akce, které pořádáme, nejsou marketingovým tahem nějaké centrály.

Jak hodnotíte právě proběhlou volební kampaň?

Naše kampaň bylo společné dílo, práce všech lidí na kandidátce. Veškeré rozhodnutí bylo rozhodnutím kolektivním. Základem bylo vést kampaň nekonfliktní, příjemnou pro lidi, kampaň s humorem.

Které výrazné osobnosti nabízejí Kolíňáci na své kandidátce?

Naše kandidátka je plná výrazných osobností a to nejen v osobě lídra, který má bohaté zkušenosti v řízení tak složitého aparátu jako je město Kolín. Na kandidátce máme ale i odborníky z oblasti školství, výrazné osobnosti v kultuře a sportu. Jsou zde zastoupeni ředitelé škol, aktivní sportovci i trenéři. Důraz při sestavování naší kandidátky jsme kladli na personální obsazení v oblasti sociální a zdravotní. Obrovským plusem a povzbuzením naší kandidátky jsou naše krásné a moudré zástupkyně něžného pohlaví.

Jaké body ve svém volebním programu považujete za tří nejdůležitější?

Je těžké vybírat z našeho programu tři nejdůležitější body, protože každý je určen pro jinou skupinu obyvatel a každý je svým způsobem důležitý. Pokud bych ale měl vybrat podle toho, co trápí mě, tak jsou to určitě problémy v dopravě, parkování. Velké rezervy máme i v oblasti péče o naše nejstarší spoluobčany, jejich vzdělávání, vyžití a hlavně zajištění klidného stáří.

Co byste vzkázal voličům na závěr?

Chtěl bych jim vzkázat, aby přišli k volbám, aby se nedali ovlivnit levnými a populistickými sliby. Ale především bych chtěl, aby věděli, že Kolíňáci jsou srdcem v Kolíně a Kolín mají ve svém srdci.

Autor článku: PR
Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
      
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM