Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 21. září 2017

Rozhovor s ředitelem kolínského Kina 99 Ivanem Martincem o tom, co běžný divák nevidí

Kino 99 v Kolíně je nejnavštěvovanějším kolínským kulturním stánkem. Dvousálové kino hraje až pět představení denně, běžnou filmovou produkci doplňují 3D programy či přímé přenosy ze světových koncertů. Ředitele biografu Ivana Martince jsme požádali nejen o malé ohlédnutí za minulým rokem, ale i o výhled do budoucna.

Rozhovor s ředitelem kolínského Kina 99 Ivanem Martincem o tom, co běžný divák nevidí
 
Publikováno: 22.2.2014 v 15:35, Aktualizováno: 18.2.2014 v 15:35
Rubrika: Kultura

* Jaká byla podle vás nejpodařenější událost roku 2014 v Kině 99?

Poctivě jsem se probral akcemi uplynulého roku a musím se zmínit o dvou akcích, které se sešly na konci roku, v prosinci.
První z nich je dopolední pondělní projekce pro maminky s dětmi v rámci projektu Hvězdná máma, kdy se maminkám podařilo velmi slušně zaplnit velký sál kina, o zaplněnosti foyer kina kočárky nemluvě. Panovala skvělá atmosféra, za což patří dík iniciátorce a neúnavné organizátorce akce Květě Štěrbové a také fotografovi Petrovi Hejcmanovi za perfektní stylizaci foyer kina do vánoční atmosféry.

Druhou akcí, kterou považuji za velmi povedenou, byl silvestrovský přímý koncert berlínských filharmoniků - Gala from Berlin, kde se pod taktovkou Sira Simona Rattleho představil svým struhujícím uměním a geniální virtuozitou čínský klavírista Lang Lang. Přenos byl odbavován do obou sálů současně a diváci tak měli možnost zvolit si ten, který jim je příjemnější.

* Zbyla vám po digitalizaci Malého sálu ještě nějaká vize technologického pokroku? Jak by se kolínské kino ještě mohlo měnit?

Pokrok a vývoj je nikdy nekončící proces, který bude probíhat i v našem kině. Některé záležitosti budou vyloženě technického charakteru, kdy dojde ke zvýšení počtu odbavených snímků za sekundu (tzv. HFR) a tím se dosáhne ještě brilantnějšího a ostřejšího obrazu, očekává se také projekce přímých přenosů různých akcí ve 3D, rozšíříme zvukový systém kina ze současných 5.1 na 7.1 kanálů.

Poté, kdy jsme museli v uplynulých letech investovat jak finance, tak invenci ve prospěch digitalizace obou sálů, se nyní doufám budeme moci vrátit k již zpracovanému projektu rozšíření prostor Kina 99 o přilehlé prostory bývalého bufetu polikliniky, čímž by se měl podstatně zatraktivnit čas strávený v kině nejen před projekcemi. Je zde prostor pro vytvoření kinokavárny, fotografické či obrazové minigalerie a zázemí pro herecké a tvůrčí delegace.

 

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Poříčany dostaly nakládačku. Velim konečně zvítězilaKalendář Kolína na rok 2018Venkovní bazén letos lákalStarokolínskou brázdu vyorají 23. září
Kalendář akcí: Září
Po
 
4
18
25
Út
 
5
19
26
St
 
20
Čt
 
14
28
1
8
Ne
24
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM