Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 20. listopadu 2018

Rozpočet města schválí v prosinci

Rada města doporučila zastupitelstvu, které se sejde v pondělí 11. prosince, schválit navržený rozpočet Kolína na rok 2018.

Rozpočet města schválí v prosinci
Kolínská radnice.Foto: www.panoramio.cz
 
Publikováno: 4.12.2017 v 12:00, Aktualizováno: 3.12.2017 v 19:00
Rubrika: Zpravodajství

Na rozdíl od předchozích let tedy město nevyužije rozpočtové provizorium, ale vstoupí do nového roku se schváleným rozpočtem. Už nyní lze návrh rozpočtu najít na internetových stránkách městského úřadu. „Je to jeden z nejvyšších rozpočtů za poslední roky. Je velmi investiční,“ uvedl místostarosta Michael Kašpar. Největšími akcemi příštího roku budou oprava okolí chrámu a nové autobusové nádraží, v desítkách miliónů se pohybují i investice do oprav ulic Pražské, Masarykovy, Třídvorské, Na Magistrále, Okružní, Bachmačské, Kouřimské, Tůmovy, Sadové, Oldřišské, Josefa Suka, Horského a dalších. Značné prostředky půjdou i do školních budov, například do mateřské školky v ulici Chelčického. Investovat bude město do popelnic na plasty či do informačního systému. Prodej pozemků v průmyslové zóně u Ovčár přinese do rozpočtu 17 miliónů korun za plochu na stavbu obchodního centra a počítá se i s dalšími 50 milióny za prodej dalších ploch. Předpokládaná výše rozpočtu činí 1,24 miliardy korun. Návrh rozpočtu je přebytkový, rezerva by měla činit 4 milióny korun. Kromě dluhu za byty pro zaměstnance automobilky není podle Kašpara rozpočet zatížen žádnými jinými úvěry.

Autor článku: Jiří Červín
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM