Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 21. listopadu 2018

Rozsvěcení vánočního stromu se Swings

Rozsvěcení vánočního stromu na Karlově náměstí bývá tradičně největší událostí kolínského adventu, a to rozhodně podle počtu shromážděných lidí, zejména rodičů s dětmi. V posledních letech se rozsvěcení koná vždy na první adventní neděli, která letos vychází na 3. prosince.

Rozsvěcení vánočního stromu se Swings
Foto: Michal Blažejovský
 
Publikováno: 3.12.2017 v 6:00, Aktualizováno: 1.12.2017 v 19:00
Rubrika: Zpravodajství

Událost vždy doprovází připomínka vánočních tradic v podání tábornického klubu Arnika a kolínské společnosti Poprávu, jejíž andělé na chůdách mají fascinující přitažlivost. Zájemci uvidí jak živý betlém, tak i ten keramický z dílny Pavla Rajdla.
Program na Karlově náměstí začíná v 16 hodin a potrvá zhruba hodinu a půl. Kolíňákům, kteří na náměstí přijdou, zazpívá letos renomované pražské vokální kvarteto The Swings. Jejich vícehlasý zpěv doprovázený Kolínským Big Bandem přinese nostalgii i jiskru třicátých a pozdějších let. Koncert bude přerušen v 16.45 hodin, kdy se celé náměstí obrátí k ozdobenému vánočnímu stromu a vyčká na jeho slavnostní rozsvícení.
Kolíňáci budou pozváni k vánočnímu stromu ještě při druhé a třetí adventní neděli. Vždy od 17 hodin zde zahrají a zazpívají různí kolínští muzikanti a pěvecké sbory.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM