Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 29. května 2017 a svátek má Vilém.

S pomocí státní dotace přibudou v Kolíně další kamery a udrží se domovníci v Zengrovce

Město Kolín se i letos zapojilo do dotačního programu na prevenci kriminality na rok 2014. Ministerstvo vnitra ČR mu schválilo dotaci ve výši 465 tisíc korun z požadovaných 584.640 korun. Kolínští radní odsouhlasili spoluúčast města ve výši 218.500 korun.

S pomocí státní dotace přibudou v Kolíně další kamery a udrží se domovníci v Zengrovce
 
Publikováno: 24.4.2014 v 7:00, Aktualizováno: 23.4.2014 v 14:00
Rubrika: Zpravodajství

Jak uvedla mluvčí radnice Jiřina Holubová, v rámci programu město hodlá dál rozšiřovat kamerový dohlížecí systém o dva nové kamerové body a jejich napojení na stávající systém. Jedno "očko" má být instalována na roh ulic Bezručova a Dělnická u restaurace Barborka, druhé má přijít do Brankovické ulice na Zálabí u zimního stadionu. Náklady mají dosahovat celkem 450 tisíc korun, z toho státní dotace činí 350 tisíc korun.

Další projekt nazvaný Bezpečný Kolín V je složen z několika dílčích opatření, které se zaměřují jak na komunikaci s veřejností a prevenci pro nejmladší, tak i na audit zabezpečení městských bytových domů. Celkové výdaje jsou spočítány na 80.500 korun, ministerstvo přispělo 11 tisíci korunami z požadovaných 40 tisíc.
"Plán ´domovníků´ se zaměřuje na zlepšení pořádku v domech v lokalitě ´Zengrovka´, kde již domovníci fungují, ale v rámci tohoto projektu budou částečně financováni z prostředků Ministerstva vnitra ČR. Dojde k rozšíření jejich náplně práce o dohled nad chováním dětí a mladistvých v okolí domu a případné řešení situaci s konkrétní rodinou," popsala mluvčí. Celkové náklady činí 68 tisíc korun a dotace činí 30 tisíc korun.

Čtvrtý projekt bude zajištěn organizací Rubikon Centrum, která se zaměřuje na práci s odsouzenými. Jejich motto zní: "Pomáháme překročit minulost". Tento projekt navazuje na končící projekt této organizace, který je financován z fondů Evropské unie. Jeho předmětem je pomoc pracovníkům Probační a mediační služby ve vyhledávání, kontaktování a asistencí při komunikaci s odsouzenými, kteří pocházejí z romské menšiny a byl jim udělen alternativní trest nebo opatření. Cílem je, aby tito odsouzení splnili co jim trest ukládá a nekončili ve vězení. Souhrnná útrata má být 101.204 korun, státní příspěvek dosahuje sumy 74 tisíc korun z požadovaných 81.204 korun.

Posledním záměrem je projekt "Individuální a skupinový resocializační program pro mladé delikventy", který se zaměřuje na mladistvé prvopachatele. "Jeho cílem je snížení rizikového chování mladistvých včetně opakování trestné činnosti. Tento program reaguje na situaci, kdy v rámci nařízeného opatření má nad mladistvým odsouzeným dohled probační úředník. Tento dohled je ale často nedostačující pro změnu jejich postojů a chování. Projekt tedy nabízí alternativu - intenzivní psychoterapeutickou práci na základě dobrovolného zapojení včetně návaznosti na běžnou činnost Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež, které je realizátorem projektu," vysvětlila Jiřina Holubová. Kompletní výdaje činí 103.400 korun, v tomto případě Ministerstvo vnitra neudělilo město žádnou dotaci z požadovaných 83.400 korun. Všechny plány mají být naplněny letos.

Autor článku: Michal Černý
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Fotbalistům Poříčan se nedařilo, Velim si zastřílela, Polepy rozhodly na penaltyŠpičkové mládežnické výkony na Youth Athletics v KolíněNesvadba vítězem závodu Českého poháru v Peci pod Sněžkou
Kalendář akcí: Květen
Po
1
8
15
Út
2
9
St
3
10
Čt
4
11
 
5
12
 
So
6
 
Ne
7
21
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (2 inzerátů)
Prodej (13 inzerátů)
Koupě (2 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM