Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 21. října 2017

S pomocí státní dotace přibudou v Kolíně další kamery a udrží se domovníci v Zengrovce

Město Kolín se i letos zapojilo do dotačního programu na prevenci kriminality na rok 2014. Ministerstvo vnitra ČR mu schválilo dotaci ve výši 465 tisíc korun z požadovaných 584.640 korun. Kolínští radní odsouhlasili spoluúčast města ve výši 218.500 korun.

S pomocí státní dotace přibudou v Kolíně další kamery a udrží se domovníci v Zengrovce
 
Publikováno: 24.4.2014 v 7:00, Aktualizováno: 23.4.2014 v 14:00
Rubrika: Zpravodajství

Jak uvedla mluvčí radnice Jiřina Holubová, v rámci programu město hodlá dál rozšiřovat kamerový dohlížecí systém o dva nové kamerové body a jejich napojení na stávající systém. Jedno "očko" má být instalována na roh ulic Bezručova a Dělnická u restaurace Barborka, druhé má přijít do Brankovické ulice na Zálabí u zimního stadionu. Náklady mají dosahovat celkem 450 tisíc korun, z toho státní dotace činí 350 tisíc korun.

Další projekt nazvaný Bezpečný Kolín V je složen z několika dílčích opatření, které se zaměřují jak na komunikaci s veřejností a prevenci pro nejmladší, tak i na audit zabezpečení městských bytových domů. Celkové výdaje jsou spočítány na 80.500 korun, ministerstvo přispělo 11 tisíci korunami z požadovaných 40 tisíc.
"Plán ´domovníků´ se zaměřuje na zlepšení pořádku v domech v lokalitě ´Zengrovka´, kde již domovníci fungují, ale v rámci tohoto projektu budou částečně financováni z prostředků Ministerstva vnitra ČR. Dojde k rozšíření jejich náplně práce o dohled nad chováním dětí a mladistvých v okolí domu a případné řešení situaci s konkrétní rodinou," popsala mluvčí. Celkové náklady činí 68 tisíc korun a dotace činí 30 tisíc korun.

Čtvrtý projekt bude zajištěn organizací Rubikon Centrum, která se zaměřuje na práci s odsouzenými. Jejich motto zní: "Pomáháme překročit minulost". Tento projekt navazuje na končící projekt této organizace, který je financován z fondů Evropské unie. Jeho předmětem je pomoc pracovníkům Probační a mediační služby ve vyhledávání, kontaktování a asistencí při komunikaci s odsouzenými, kteří pocházejí z romské menšiny a byl jim udělen alternativní trest nebo opatření. Cílem je, aby tito odsouzení splnili co jim trest ukládá a nekončili ve vězení. Souhrnná útrata má být 101.204 korun, státní příspěvek dosahuje sumy 74 tisíc korun z požadovaných 81.204 korun.

Posledním záměrem je projekt "Individuální a skupinový resocializační program pro mladé delikventy", který se zaměřuje na mladistvé prvopachatele. "Jeho cílem je snížení rizikového chování mladistvých včetně opakování trestné činnosti. Tento program reaguje na situaci, kdy v rámci nařízeného opatření má nad mladistvým odsouzeným dohled probační úředník. Tento dohled je ale často nedostačující pro změnu jejich postojů a chování. Projekt tedy nabízí alternativu - intenzivní psychoterapeutickou práci na základě dobrovolného zapojení včetně návaznosti na běžnou činnost Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež, které je realizátorem projektu," vysvětlila Jiřina Holubová. Kompletní výdaje činí 103.400 korun, v tomto případě Ministerstvo vnitra neudělilo město žádnou dotaci z požadovaných 83.400 korun. Všechny plány mají být naplněny letos.

Lidé z lokality Zengrovka zvelebují zahradu.
Foto: Archiv Komunitní centrum Zengrovka
Autor článku: Michal Černý
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Drozdův lesní běh v kolínských Borkách vyhrál slávista Michal ŠmahelVelim a Český Brod B se v I. A třídě posunuly v tabulce výšeStolní tenisté Kolína se stále vezou na vítězné vlně
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM