Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 23. července 2019

S ředitelem muzea Vladimírem Rišlinkem o Dnech evropského dědictví

Dny evropského dědictví - European Heritage Days (EHD) se v České republice uskuteční od soboty 8. do neděle 16. září. V rámci této události dostane veřejnost možnost vstoupit do nejzajímavějších památek a budov, včetně těch, které nejsou běžně přístupné.

S ředitelem muzea Vladimírem Rišlinkem o Dnech evropského dědictví
Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 8.9.2018 v 7:00, Aktualizováno: 7.9.2018 v 19:00
Rubrika: Zpravodajství

Program EHD v Kolíně si vám dovolujeme představit v rozhovoru s ředitelem Regionálního muzea v Kolíně Vladimírem Rišlinkem.

* Jaký je letošní program EHD v Kolíně? Co jste v jeho dramaturgii oproti minulým letům změnili a proč?

Letošní program EHD je pro mě odlišný hlavně v tom, že po patnácti letech už nejsem jeho hlavním organizátorem. Důvodem je hlavně mé vytížení jinými pracovními povinnostmi. Myslím si ale, že program má obvyklou úroveň a skladbu jako v předchozích ročnících. Po delší době jsme do něho zařadili také prohlídku kostela sv. Víta na Zálabí.

* Kolik osob se na zajištění letošního programu podílí?

Komentované prohlídky zajišťuje celkem šest historiků, k tomu je třeba ovšem připočítat také řadu organizátorů z Městského úřadu Kolín a Městského informačního centra, dále zástupce církví a dalších majitelů památek.

* Komentovaná prohlídka největší kolínské kulturní památky, chrámu sv. Bartoloměje, se uskuteční v pondělí 10. září v 16 hodin. Kdo bude průvodcem po chrámu? Bude možné vstoupit i na parkány?

Průvodcem budu já společně s kolegou Jindřichem Záhorkou. Parkán bohužel není přístupný vzhledem k probíhajícím stavebním pracím. V případě příznivého počasí by se ale v rámci prohlídky mohl uskutečnit výstup na ochoz Parléřova chóru.

* Prohlídka kolínského zámku je plánovaná na úterý 11. září od 16 hodin. Bude zde možné vstoupit i do běžně nepřístupných interiérů?

Pevně doufám, že alespoň některé z interiérů bude možné navštívit. Pro zájemce o prohlídku jistě bude zajímavý i pohled na obnovené průčelí renesančního zámeckého paláce s odhalenými a zrestaurovanými architektonickými prvky ze 16. století.

* Je všude vstup zdarma nebo za symbolickou jednu korunu?

Ano. Tuto zvyklost v rámci EHD stále zachováváme.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM