Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 17. července 2019

S tanečníkem Eduardem Zubákem o benefičním galavečeru v divadle

Benefiční galavečer kolínské taneční akademie Duende s názvem Chaos 12 - "Be dancer" se uskuteční v sobotu 11. května od 18 hodin na hlavní scéně kolínského divadla.

S tanečníkem Eduardem Zubákem o benefičním galavečeru v divadle
Foto: Redakce KP
 
Publikováno: 10.5.2019 v 7:00, Aktualizováno: 9.5.2019 v 19:00
Rubrika: Zpravodajství

Více o události nám prozradil tanečník, choreograf a zakladatel kolínské taneční akademie Duende Eduard Zubák.

* Vaše akademie pořádá svůj taneční večer před kolínským publikem již po dvanácté. V čem bude letošní galavečer jiný?

Chaos bude opět pomáhat. Tento ročník volně navazuje na benefiční večer Chaos 10 z roku 2017 a celý výtěžek z akce bude opět věnován sdružení Volno, které v Kolíně podporuje rodiny s postiženými dětmi. Letos se k benefici připojí i nadace Divoké husy, která zdvojnásobí výtěžek z akce ve prospěch Volna.

* K čemu odkazuje podtitul večera - "Be dancer"?

Podtitul Chaosu 12 "Be dancer" napovídá, že divák bude mít možnost kromě tanečního představení také nahlédnout do tanečníkovi duše a zjistit jeho motivy, přání, touhy, cíle v oblasti tanečního umění. Tento náhled bude zajímavý hlavně v tom, že účinkujícími budou děti, mládež i dospělí, a to jak amatéři, tak profesionálové. Společně tedy budeme sledovat vinutí cesty a krásného dobrodružství zvaného tanec, která bezesporu pro nás pro všechny začala ještě dříve, než jsme se naučili chodit.

* Kolik tanečníků a tanečnic se na pódiu divadla vystřídá?

Na scéně se představí sedmdesát účinkujících ve všech věkových kategoriích. Každoroční hlavní odkaz Chaosu je v tom, že v umění nezáleží na věku, na stylu, ani na úrovni, ale že umění dokáže spojovat všechno živé a jediné co je důležité je, zda danou věc děláte srdcem. Letos naše srdce patří dětem ve Volnu...

* Mezi hosty je na programu uvedena zpěvačka Eliška Tesařová Šeráková, která je místnímu publiku dobře známá, ale i Pavel Macák a Pavel Heřmann. Jak se zapojí oni?

Ano, Eliška Tesařová je už neoddělitelnou součástí našeho týmu a jsme moc rádi, že bude opět jedním z klenotů večera. Z dalších umělců přijali naše pozvání Pavel Macák, skvělý klavírista, nyní pedagog ZUŠ Kolín, který se v minulosti zabýval korepeticemi tanečních lekcí na taneční konzervatoři Duncan Centre Praha a účastnil se nejrůznějších projektů se špičkovými tuzemskými i zahraničními tanečníky. Pavel dlouhodobě spolupracuje s taneční akademií Duende coby korepetitor na tanečních lekcích pro děti, mládež i dospělé, a v tomto projektu se podílel na celkovém hudebním konceptu představení. Na klavír doprovodí živě několik tanečních vystoupení. Dalším z umělců-hostů je Pavel Heřmann z divadla "Toy Machine" . Pavel je zaměřen hlavně na práci s dětmi prostřednictvím kreativních dílen rozvíjejících umělecké cítění a dětskou fantazii. Absolvent brněnské JAMU, kde vystudoval scénografii a loutkoherectví, se v tomto projektu ujal právě scénografie a spolupracuje s Hanou Zubákovou také na moderování celého večera.

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM