Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pátek, 26. dubna 2019

S vlastními hasiči Kolín nepočítá

Zákon o požární ochraně ukládá obcím povinnost zřídit obecní jednotku sboru dobrovolných hasičů.

S vlastními hasiči Kolín nepočítá
Foto: Redakce KP
 
Publikováno: 24.7.2018 v 7:00, Aktualizováno: 23.7.2018 v 23:00
Rubrika: Zpravodajství

Jednotka by měla být trvale akceschopná, což znamená připravená k výjezdu do deseti minut od vyhlášení požárního poplachu, a to 24 hodin denně, 365 dní v roce.
Kolín takovou akceschopnou jednotku nemá a v minulých letech se tedy pohyboval za hranicí zákona. Letos si Kolín hasiče k tomuto účelu nasmlouvá a zaplatí za to 800 tisíc korun. Peníze jsou určeny na provoz, činnost a vybavení jednotky.
Našim čtenářům je jistě známo, že v Kolíně existují spolky dobrovolných hasičů v Sendražicích, Štítarech a Zibohlavech. Jako první se přirozeně objevil nápad, že by kolínská hasičská jednotka mohla být utvořena z nich. Sendražičtí dobrovolníci tomu dokonce byli nakloněni, ale ukázalo se, že nastoupit do deseti minut je pro i pro ně nesplnitelným limitem, tím spíš, že někteří z nich pracují mimo Kolín. 
Další možnost, kterou Kolín zvažoval, byla dohoda s hasiči Draslovky. Nakonec se jako nejvýhodnější ukázalo podepsat smlouvu s profesionálním Hasičským záchranným sborem Kolín, který bude za město Kolín plnit jeho zákonnou povinnost.
Starosta Vít Rakušan k tomu poznamenal, že domluvená částka 800 tisíc korun odpovídá realitě. Stejnou taxu platí i mnohem menší Rakovník, Český Brod investuje do hasičského zajištění okolo půl miliónu.

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM