Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 23. července 2019

Sanace nebezpečných skládek v Paramu Kolín napřesrok skončí

Důvěrně známé továrně Kolíňáci neřeknou jinak než Koramo, i když byla přejmenována před drahým časem na Paramo. Ostatně na počátku století jí začali říkat "Vakumka" podle americké společnosti Vacuum Oil Company, která byla vlastníkem. Nejproslavenějším výrobkem jsou oleje MOGUL, které se vyrábí už od roku 1927. O současnosti kolínské rafinérie jsme se informovali u generálního ředitele Marka Gladysze.

Sanace nebezpečných skládek v Paramu Kolín napřesrok skončí
Kolínská rafinerie na náladovém snímku.Foto: Jiří Červín
 
Publikováno: 21.3.2016 v 6:00, Aktualizováno: 16.3.2016 v 14:00
Rubrika: Zpravodajství

* Jaké množství zboží projde kolínským Paramem za rok?

V našem závodě v Kolíně zpracujeme ročně přibližně 75 tisíc tun surovin. Hlavním výrobkem jsou mazací oleje MOGUL, dále zde vyrábíme základové oleje a gače pro další průmyslové zpracování.

* Kolik lidí u vás v Kolíně nyní pracuje? Přijímáte další?

V kolínském závodě pracuje v současnosti 182 zaměstnanců. Celá společnost Paramo včetně distribučních středisek v regionech má 434 zaměstnanců. Nové zaměstnance přijímáme dle potřeb pro doplnění současných pracovních týmů

* Který produkt by jste označil za stěžejní?

Určitě mazací oleje. Se značkou Mogul se motoristé setkávají od roku 1927 a za tuto dobu se stala synonymem kvalitního motorového oleje. Portfolio produktů tvoří mimo jiné motorové oleje řady Mogul extreme, které odpovídají nejvyšším nárokům na výkonnost při celoročním provozu. Tyto oleje výrazně prodlužují životnost motoru. Umožňují vynikající startovatelnost i za velmi silných mrazů. Olej dále přispívá k hospodárnému využití paliva a má vynikající odolnost proti oxidaci za vysokých teplot i proti tvorbě úsad. Motorové oleje značky Mogul si dlouhodobě udržují významné postavení na českém trhu. Značku Mogul získala v roce 2014 prestižní ocenění CzechSuperbrands a pro rok 2015 toto ocenění obhájila.

* A ty další?

Sanace nebezpečných skládek v Paramu Kolín napřesrok skončí
Staré ekologické zátěže. Slačové jezírko u Parama na snímku z roku 2010. Dnes je to již dávná minulost.
Foto: Archiv KP

Opět mazací oleje. Společnost Paramo je dlouhodobě významný výrobce olejů pro průmyslové použití. Nejedná se jen o hydraulické, ložiskové nebo převodové oleje, vyrábíme i oleje a kapaliny pro nejnáročnější průmyslové aplikace. Mezi naše zákazníky patří významné podniky automobilového průmyslu jako je například Škoda Auto, TPCA nebo nově i Zetor. Pozici významného dodavatele pro automobilový průmysl upevnila i úspěšná obhajoba certifikace procesu výroby základových olejů a výroby tlumičového oleje pro skupinu Nippon, která dodává tlumiče většinu významných výrobců automobilů ve střední Evropě. Významnými zákazníky jsou České dráhy a Armáda České republiky. Opominout nelze ani rostoucí význam prodeje základových olejů, především růst jejich exportu na trhy EU. Vývoz je pro nás klíčovou oblastí, máme zákazníky po celém světě. Důvěřují nám a kvalitě našich olejů. Tuto pozici jsme si vybudovali dlouhodobou orientací na inovace a zlepšování a použitím nejlepších možných technologií. Spolehnout se můžeme také na naše zaměstnance a vstupní suroviny ze společnosti Unipetrol RPA.

* V jakém stavu je v Kolíně likvidace starých zátěží? Je to proces trvající řadu let. Víme, že zmizela ropná jezera a dál?

Sanace skládek nebezpečných odpadů se blíží ke svému dokončení. Zbývající práce včetně rekultivace povrchu a výsadba zeleně bude dokončena do konce roku 2017. V areálu bude dále probíhat provoz hydraulické ochrany podzemních vod a jejich postupné čištění.

* Jak se projevily turbulence ekonomiky u vás v posledních letech?

Několik posledních let muselo Paramo čelit obtížným makroekonomickým podmínkám, společnost si i za této situace dokázala udržet přední postavení na trhu ČR. Chtěl bych zdůraznit, že Paramo investovalo během několika posledních let mnoho úsilí na vylepšení své činnosti, a to především z hlediska efektivnosti nákladů a nových prodejních iniciativ, což pomohlo zlepšit finanční výsledky. Budoucnost vidíme pozitivně, v současnosti dodáváme produkty spokojeným zákazníkům do 25 různých, nejen evropských, zemí.

Autor článku: Jiří Červín
Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM