Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 23. dubna 2019

Šéfem CEROPu - provozovatele kolínského inkubátoru - je Jan Pospíšil

Ředitelem společnosti CEROP (Centrum rozvoje podnikání) Kolín se stal bývalý místostarosta Jan Pospíšil. Příspěvková organizace města Kolína byla zřízena za účelem provozování podnikatelského inkubátoru, jenž vzniká od července v areálu zámku. Jmenovaný nastoupil do funkce 1. prosince. Inkubátor má začít činnost v průběhu jara 2015 a má zaměstnávat další tři až čtyři osoby. V objektu se má nacházet 8 kanceláří pro začínající subjekty.

Šéfem CEROPu - provozovatele kolínského inkubátoru - je Jan Pospíšil
2. místostarosta Kolína Jan Pospíšil nejnověji oznámil, že podnikatelský inkubátor bude stát cca 40 mil. Kč. Foto: www.bojovnici.cz
 
Publikováno: 7.12.2014 v 13:00, Aktualizováno: 5.12.2014 v 15:00
Rubrika: Zpravodajství

Původně se do výběrového řízení přihlásilo 7 uchazečů, jeden se však před konáním soutěže odhlásil. "Celá řada čekatelů projevila velmi dobrou teoretickou připravenost, verbální zdatnost a zároveň jazykovou vybavenost," podotkla tajemnice Městského úřadu v Kolíně Dagmar Soukupová. Komise však prý u nich velmi postrádala odbornost v otázce ekonomického zázemí pro výkon funkce ředitele inkubátoru, znalost právních předpisů v rozpočtových pravidlech i znalost zabezpečení chodu provozu zařízení. "Vůbec nejvíce ale členové komise postrádali znalost dotační politiky Ministerstva průmyslu a obchodu," konstatovala tajemnice. Ze všech čekatelů se údajně vysoko vyjímal právě duchovní otec inkubátoru Jan Pospíšil, vysoce postavený politik TOP 09 na Kolínsku. Náklady na mzdy šéfa a jeho zaměstnanců mají pokrýt státní dotace. Direktorský základní plat má činit kolem 20 tisíc korun. Přesnou výši odměn neznáme.

"Z pozice zřizovatele příspěvkové organizace CEROP - podnikatelský inkubátor Rada města Kolína jmenuje ředitele této organizace a zároveň schvaluje řediteli přiznání osobního příplatku a příplatku za vedení. Dne 24. listopadu na schůzi Rady města Kolína tak bylo rozhodnuto. O odměnách řediteli příspěvkové organizace bude také vždy rozhodovat Rada města. Platový výměr se stanoví v souladu se zákoníkem práce, nařízením vlády č. 564/2006 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, ve znění pozdějších předpisů a dle katalogu prací a kvalifikačních předpokladů s přihlédnutím k vykonávané činnosti, kvalifikaci a zápočtu let odborné praxe. Plat ostatních zaměstnanců organizace bude určovat ředitel podle druhu práce sjednaného v pracovní smlouvě a dle započitatelné praxe, zařazeni budou dle paragrafu 5 odst. 1) nařízení vlády č. 564/2006 Sb., ve znění pozdějších předpisů. Mzdové prostředky včetně zákonných odvodů budou hrazeny z rozpočtu příspěvkové organizace CEROP - podnikatelský inkubátor," uvedla mluvčí radnice a asistentka starosty Jiřina Holubová.

"Primárně máme zájem o inovativní projekty. Myslíme ovšem i na podnikatelský segment sociálních služeb. Důležité bude, aby došlo ke střídání začínajících subjektů a aby za zvýhodněných podmínek (snížený nájem) nezůstávaly v inkubátoru například 10 let. To neodpovídá filozofii projektu, " uvedl už předtím starosta města Vít Rakušan.

Inkubátor pomáhá vytvořit zázemí pro firmy, jejichž hlavním předmětem podnikání je vývoj nových výrobků, technologií či služeb a jejich uvedení na trh. Především se jedná o společnosti, které mají dobrý nápad, ale nedostatek finančních prostředků a zkušeností na jeho realizaci. Inkubátor pomáhá vytvářet takové podmínky, aby mladé inovační firmy mohly realizovat své nápady do konečné podoby a v rozumném časovém horizontu je také nabídly na trhu. Takto nastartované firmy už pak většinou nemají problém najít soukromého investora. Ceny pronájmu a souvisejících služeb jsou většinou dotovány ze státních programů podpory malého a středního podnikání. Cena pronájmu v kolínském zařízení dosud není známa.
 

Autor článku: Michal Černý
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM