Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 21. ledna 2020

Sendražický Trojúhelník i pro Vořežplechy

Sendražický Trojúhelník, osobitý závod malých motocyklů, se uskuteční v sobotu 31. srpna od 13 do 16 hodin na louce za Koramem při železniční trati.

Sendražický Trojúhelník i pro Vořežplechy
Foto: Redakce KP
 
Publikováno: 31.8.2019 v 18:00, Aktualizováno: 30.8.2019 v 18:00
Rubrika: Zpravodajství

Tradiční vytrvalostní závod se koná již potřinácté. Svým názvem podnik navazuje na slavné závody silničních motocyklů, které po sendražickém asfaltu bzučely v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století. Nadšenci z Motoclubu Sendražice ovšem vtiskli svému podniku osobitý punc i regule, v nichž se vážnost mísí s nadsázkou. Závod se jede jako vytrvalostní tříhodinovka s motocykly československé sériové výroby do objemu 50 ccm, vyrobenými do roku 1985. Nejčastěji jde o stroje značky Pionýr. Závodí se v kategoriích Originál, Speciál a Vořežplech. Přesně ve 13 hodin bude závod zahájen výstřelem a jezdci poběží k motorkám na startovním roštu podobně jako v Le Mans. Trať ve tvaru trojúhelníku má několik druhů povrchů (silnice, louka, polní cesta) a jedno kolo měří okolo 1.300 metrů. Vítězové ujedou za stanovené 3 hodiny okolo 100 kol. Diváci jsou vítáni, jediný možný přístup na místo konání je z Veltrubské ulice.

Flash banner nelze zobrazit.

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
   
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM