Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 5. prosince 2019

Sérii tří domácích utkání v řadě odstartovali Medvědi soubojem s Královskými Sokoly z Hradce Králové a došlo i na prodloužení

Publikováno: 5.4.2019 v 10:00, Aktualizováno: 4.4.2019 v 10:00

BC GEOSAN Kolín - Kingspan Královští sokoli 108:104

Sérii tří domácích utkání v řadě odstartovali Medvědi soubojem s Královskými Sokoly z Hradce Králové. A souboj se dal očekávat vskutku velkolepý, jelikož kolínská družina trenéra Beneše měla Sokolům co vracet!

V této sezóně se s nováčkem soutěže střetla již čtyřikrát a bilance vzájemných zápasů byla doposavad vyrovnaná, s tím, že vždy slavil výhru domácí tým. Dvě utkání ze základní části jsou již dávnou minulostí, ale zápasy ve skupině A2 si jistě všichni vybavíme.

Ve 3. kole skupiny A2 se v GEOSAN aréně radovali z vítězství o 9 bodů 85:76 Medvědi. Výhru režírovala dvojice Walton - Machač, která zaznamenala dohromady 50 bodů a číslo 70 v součtu užitečnosti. Za Hradec Králové se nejvíce prosadil Peter Sedmák, který zaknihoval 20 bodů.

Flash banner nelze zobrazit.

Zatím poslední střetnutí těchto dvou soupeřů se odehrálo v rámci 6. kola skupiny A2 před 14 dny ve sportovní hale Třebeš a kolínský tým se zde neprezentoval v dobrém světle.

Do zápasu nastoupil bez Waltona a Thompsona. Hned od první minuty diktovali tempo utkání domácí Sokoli, kteří si nakonec dokráčeli pro drtivé vítězství 124:71. Kolínský celek držela nad vodou trojice Číž, Machač a Novotný. Tito hráči jako jediní zaznamenali dvojciferný počet bodů.

Domácí vedl Peter Sedmák, který si připsal double-double za 30 bodů a 10 doskoků. Ve dvojciferných číslech, co se týká nastřílených bodů, skončila ještě čtveřice Canda, Peterka O., Lošonský a Stanenković, který přidal ještě 13 asistencí a 7 doskoků.

A jak to dopadlo tentokrát? Vstup do zápasu patřil Medvědům, kteří se brzy dostali do dvojciferného vedení. To však nevydrželo dlouhou dobu a již během druhé desetiminutovky se vedení ujali královehradečtí Sokoli.

Po dvaceti minutách byl hostují celek ve vedení o 1 bod a vše se schylovalo k dalšímu dramatu, který si pohraje s nervovou soustavou nejednoho přítomného diváka.

Po zcela vyrovnané 3. čtvrtině, kdy se skóre přelévalo ze strany na stranu, se v poslední desetiminutovce odehrávalo drama jako vyšité z hollywoodského filmu. Za vyrovnaného stavu 89:89 zbývalo do konce utkání necelých 20 sekund a míč měl v rukou kolínský rozehrávač Walton, kterému se podařilo skórovat i přes faul jednoho z hostujících hráčů a úspěšným trestným hodem zajistil pro Kolín tříbodový odstup.

Do konce utkání zbývaly dvě sekundy, hráči Hradce Králové rychle vyhodili na svého nejlepšího střelce Marquardta a ten z půlky hřiště poslal přesnou střelou zápas do prodloužení.

V tom nejprve 6 body v řadě získali náskok hosté, aby následně po úspěšných trojkách Purifoye a Bratčenkova poslali Medvědi zápas opět na vyrovnaný stav. Druhou koncovku utkání již zvládli domácí, když je autor málo vídaného triple-doublu AJ Walton přesnými trestnými hody poslal do vedení mimo dostřel jedné úspěšné střely.

Ohlasy po utkání:
‍Lubomír Peterka: "Gratuluji k vítězství. Dnes to byl zápas, který se asi líbil divákům, ale trenérům moc ne, protože obrany moc nefungovaly a myslím si, že nakonec vyhrálo šťastnější družstvo, i když my jsme se dostali do prodloužení opravdu šťastnou střelou z půlky hřiště.

Na začátku prodloužení jsme vedli o 6 bodů, ale prodloužení již bylo spíše o štěstí. Takže ještě jednou gratuluji. Mrzí mě, že jsme nevyužili absence dvou kolínských hráčů a opět se ukázalo, že nám nejvíce škodí Walton, kterému se na nás již tradičně daří a je to takový fantom našich vzájemných zápasů."

Pavel Beneš: "Dnešní utkání se muselo divákům líbit, byla krásná atmosféra v hledišti, oba trenéři na tom zajisté nalezneme spoustu chyb, ale taková někdy utkání jsou. Dnes jsme viděli několik opravdu úžasných výkonů, jedním z nich je ten Davida Machače, který na hřišti ´přežil´ 42 minut, on sám říkal že chce hrát stejný počet minut kolik mu je let, tak jsme se o to pokusili.

Walton odehrál fantastický zápas, nikdo asi neuvěří tomu, že hrál po třech týdnech bez jediného tréninku, což bylo způsobeno jeho zraněním. My jsme ukázali charakter, i když jsme utkání dovedli až do prodloužení, ale naštěstí jsme vyhráli."

Ondřej Peterka: "Walton asi ukázal ´falešnou formu´, když po třech týdnech zahrál takto fantasticky. Společně s Purifoyem prakticky rozhodli toto utkání a byli rozdílovými hráči.

Utkání bylo divácky atraktivní. My jsme po vyrovnávací trojce z půlky hřiště, což se asi stává jen párkrát za život, byli v euforii, ale škoda že jsme toho nevyužili v prodloužení. Nás ted čekají ještě tři zápasy a chceme ještě nějaké vyhrát, abychom si zvedli sebevědomí před baráží."

David Machač: "Hráli jsme již asi šesté vzájemné utkání, navíc jsme se ještě dvakrát potkali v přípravě, takže týmy se navzájem znají a nemají moc čím překvapit. Dopadlo to tak, jak to dopadlo, my jsme určitě rádi a diváci musí být spokojeni. Takže pro nás super výsledek a ve středu musíme opět doma vyhrát."

Body Kolín: Walton jr. Anthony Lamont 33, Purifoy Preston Lamar 26, Machač David 18, Bratčenkov Vojtěch 15, Novotný Filip 5, Dlugoš Theodor 4, Zollo Vincent 4, Šoula Jiří 3, Thompson Alexander Jacob 0

Autor článku: Redakce KP