Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 23. září 2018

Setkání škol začíná už v pondělí

Dvoudenní přehlídka středních škol a učilišť z blízkého i vzdálenějšího regionu s ukázkami výrobků a dovedností studentů, módními přehlídkami a dalšími zajímavostmi je naplánována na pondělí 16. a úterý 17. října do Městského společenského domu v Kolíně.

Setkání škol začíná už v pondělí
Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 12.10.2017 v 6:00, Aktualizováno: 11.10.2017 v 19:00
Rubrika: Zpravodajství

Burza škol má pomoci vybrat žákům základních škol a jejich rodičům střední školu či učiliště. Na to, jak bude letošní "burza škol" vypadat, jsme se zeptali organizátorky Denisy Bílé. 
 
* O kolikátý ročník se jedná a kdo jej organizuje?
Letošní ročník je už čtyřiadvacátý. Zpočátku akci naše vzdělávací a produkční agentura Sofia zajišťovala společně s úřadem práce, patnáct let ji už ale realizujeme sami pod záštitou úřadu práce. Jeho role, konkrétně poradenského střediska pro výběr povolání, je ale velmi důležitá. Za prvé jeho pracovnice umějí podat školákům a jejich rodičům aktuální informace ohledně potřeb trhu práce a uplatnění ve zvoleném oboru. A za druhé umějí na základě individuálních dotazníků vypracovat výběr ideálního vzdělání pro každé dítě.
 
* Kdy přesně se přehlídka koná?
Přehlídka se 16. a 17. října vždy od 10 do 17 hodin. Jako každý rok i letos tušíme, že během pondělí kulturní dům zahrnou hromadně základní školy. Úterý by mělo být klidnější, ideální pro školáky s rodiči. 
 
* Kolik se letos na dvoudenní přehlídce v Městském společenském domě představí škol?
Letos přijede 75 středních škol, gymnázií a učilišť. Současně jsme museli kolem deseti škol vyřadit, nevešly by se.
 
* Jedná se o střední školy a učiliště i ze vzdálenějších regionů. Jaké například?
Pražské školy i školy z Královéhradeckého a Pardubického kraje už v podstatě považujeme za místní, jsou totiž pro školáky z našeho regionu snadno dostupné. Přijíždějí ale i školy se speciálním zaměřením ze vzdálenějších oblastí, například s veterinárními obory, s uměleckým zaměřením, grafici, policisté, lesníci...
 
* Předchozí ročník doprovázela řada názorných ukázek. Dojde na ně i letos?
Většina odborných škol už naštěstí přišla na to, že nejlepší cesta jak zaujmout deváťáka a jeho rodiče tkví zejména v praktickém a zajímavém předvedení toho, co studenti dané školy umějí po jejím absolvování. Nabízet letáky nestačí. Takže se v místě bude vařit, tesat do dřeva a kamene, kreslit modely aut, letadel a všemožných strojů, obrábět, vázat květiny, fotit, líčit a modelovat účesy a mnoho dalšího. Troufám si říct, že si nelze nevybrat.
 
* Budou na programu i módní přehlídky?
Na pódiu pak budou probíhat módní přehlídky i kadeřnická a barmanská show. O adrenalin se pak postarají strážníci s ukázkami osobní obrany.

Autor článku: Jiří Červín
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
      
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM