Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 17. července 2019

Školní podzim ve znamení florbalu. Nejlépe si vedla ZŠ Týnec nad Labem

Školní podzim ve znamení florbalu. Nejlépe si vedla ZŠ Týnec nad Labem
Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 11.12.2014 v 8:00, Aktualizováno: 10.12.2014 v 8:00
Rubrika: Sport

Podzim na základních školách vnímán jako období florbalových turnajů. Pedagogové i žáci již vědí, že všechny čtyři turnaje ve všech kategoriích jsou nejenom soutěží o přeborníka okresu, ale zároveň slouží jako kvalifikace na letní Kolínské sportovní dny.

Do letošního ročníku se přihlásilo celkem 57 školních florbalových týmů z 20 škol, což předpokládá účast cca 600 chlapců a dívek. Turnaje byly vždy organizovány tak, že přihlášené školy byly rozděleny do tří skupin, z nichž vždy dvě školy postupovaly do šestičlenného finále. Všechna finále se pak po odehrání základních skupin hrála v hale ZŠ Mnichovická. Okrsková kola se kromě 5. ZŠ Kolín hrála také na 3. ZŠ Kolín, 4. ZŠ Kolín a v Týnci n/L.

Po odehrání poslední kategorie starších chlapců můžeme konstatovat, že máme čtyři přeborníky okresu Kolín, kteří nás budou ve svých kategoriích reprezentovat na krajských finále a v případě úspěchu i v kvalifikaci na republikové finále. Dva tituly okresního přeborníka získala ZŠ Týnec nad Labem a to v obou dívčích kategoriích, v mladší kategorii chlapců to byla 4. ZŠ Kolín a starší kategorii chlapců ovládla 5. ZŠ Kolín.

Nejúspěšnější školou v celém maratonu florbalových turnajů se tedy stala ZŠ Týnec nad Labem se dvěma prvními místy, druhá byla 5. ZŠ Kolín s 1. a 2. pozicí a třetí školou v celkovém pořadí byla 7. ZŠ Kolín s jednou 2. a 3. příčkou.

Autor článku: Mgr. V. Zeman
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM