Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 28. května 2017 a svátek má Valdemar.

Šlapadla na Kmochově ostrově v Kolíně nabízejí místo relaxu fitness

U Kmochova ostrova nechala radnice zřídit molo s půjčovnou šlapadel. Novinku si vyzkoušely desítky Kolíňáků na Den Záchranářů, pravidelný provoz zahájil 15. května.

Šlapadla na Kmochově ostrově v Kolíně nabízejí místo relaxu fitness
 
Publikováno: 21.5.2014 v 7:00, Aktualizováno: 20.5.2014 v 11:00
Rubrika: Zpravodajství

Místo pro půjčovnu bylo příznivě vybráno, každý, kdo vchází na ostrov si musí půjčovny a jejích barevných šlapadel na špici ostrova všimnout. Pozná se dohled architekta - rozměry asi patnáctimetrového protáhlého mola, příchod po schodech i terénní úpravy působí patřičně. U mola kotví zatím čtyři šlapadla. Tři z nich jsou žluté dvojmístné modely pro milence, jedno čtyřmístné pro větší partičky či rodiny. Šlapadla WaterBee možná znáte z amerických pláží, mají zajímavý plastový korpus, nejlépe se na nich vyjímají mladí opálení lidé v plavkách s brčkem od coly mezi zuby. Oproti starým šlapadlům, které si možná pamatujete z koupaliště ve Třech Dvorech, se na těchto spíše pololeží, šlapky má jezdec před sebou.

Správce ostrova má stanoviště v kukani na dětském hřišti a mimo šlapadel půjčuje i talíře pro discgolf. Zájemci o svezení ho přivolají mobilem (721 541 930). Vyzkoušeli jsme modrý čtyřmístný model a ve třech mužích vyjeli na vodu. Zjistili jsme, že jízda ani ovládání šlapadla není úplně snadné. Po 15 minutách jsme celkem unavení šťastně dorazili k molu. Čekali jsme relax a dostali fitness. Vyslechli jsme i poučný příběh o tom, jak si mladý párek vyjel na vodu, slečně se přestalo chtít šlapat a její hrdina dopravil plastový šlapák do přístavu jen za cenu značného fyzického vyčerpání.

Půjčovna je otevřena za příznivého počasí každý den až do 15. září od 9 do 19 hodin. Šlapadla se půjčují vždy na hodinu, menší za 90 korun, větší za 130 korun. Dále se účtuje každá započatá půlhodina. S sebou je třeba mít i zálohu 500 korun. Šlapadla si mohou půjčit pouze zletilé, střízlivé osoby - děti a neplavci musí mít plovací vesty. Není povoleno plout do vedlejšího labského ramene. Šlapadlářům je tedy otevřena cesta směrem k Masarykovu mostu a restauraci Marina Kolín nebo po proudu okolo lodi Kolinea.

Po první zkušenosti nedokážeme odhadnout nakolik budou šlapadla pro Kolíňáky atraktivní. Intelektuálové, kteří by si v říčním zákoutí rádi přečetli pár stránek oblíbené poezie nabídkou asi pohrdnou, ale dynamičtí mladí lidé, kteří chtějí vypotit trochu objemu a protáhnout si křídla, možná zajásají. Dokážeme si představit i partičku, která vyjede doprostřed Labe a trochu si zablbne při skákání do vody.

 

 

 

 

 

 

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Fotbalistům Poříčan se nedařilo, Velim si zastřílela, Polepy rozhodly na penaltyNesvadba vítězem závodu Českého poháru v Peci pod SněžkouŠpičkové mládežnické výkony na Youth Athletics v Kolíně
Kalendář akcí: Květen
Po
1
8
15
Út
2
9
St
3
10
Čt
4
11
 
5
12
 
So
6
 
Ne
7
21
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (2 inzerátů)
Prodej (13 inzerátů)
Koupě (2 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM