Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pátek, 20. října 2017

Šlapadla na Kmochově ostrově v Kolíně nabízejí místo relaxu fitness

U Kmochova ostrova nechala radnice zřídit molo s půjčovnou šlapadel. Novinku si vyzkoušely desítky Kolíňáků na Den Záchranářů, pravidelný provoz zahájil 15. května.

Šlapadla na Kmochově ostrově v Kolíně nabízejí místo relaxu fitness
 
Publikováno: 21.5.2014 v 7:00, Aktualizováno: 20.5.2014 v 11:00
Rubrika: Zpravodajství

Místo pro půjčovnu bylo příznivě vybráno, každý, kdo vchází na ostrov si musí půjčovny a jejích barevných šlapadel na špici ostrova všimnout. Pozná se dohled architekta - rozměry asi patnáctimetrového protáhlého mola, příchod po schodech i terénní úpravy působí patřičně. U mola kotví zatím čtyři šlapadla. Tři z nich jsou žluté dvojmístné modely pro milence, jedno čtyřmístné pro větší partičky či rodiny. Šlapadla WaterBee možná znáte z amerických pláží, mají zajímavý plastový korpus, nejlépe se na nich vyjímají mladí opálení lidé v plavkách s brčkem od coly mezi zuby. Oproti starým šlapadlům, které si možná pamatujete z koupaliště ve Třech Dvorech, se na těchto spíše pololeží, šlapky má jezdec před sebou.

Správce ostrova má stanoviště v kukani na dětském hřišti a mimo šlapadel půjčuje i talíře pro discgolf. Zájemci o svezení ho přivolají mobilem (721 541 930). Vyzkoušeli jsme modrý čtyřmístný model a ve třech mužích vyjeli na vodu. Zjistili jsme, že jízda ani ovládání šlapadla není úplně snadné. Po 15 minutách jsme celkem unavení šťastně dorazili k molu. Čekali jsme relax a dostali fitness. Vyslechli jsme i poučný příběh o tom, jak si mladý párek vyjel na vodu, slečně se přestalo chtít šlapat a její hrdina dopravil plastový šlapák do přístavu jen za cenu značného fyzického vyčerpání.

Půjčovna je otevřena za příznivého počasí každý den až do 15. září od 9 do 19 hodin. Šlapadla se půjčují vždy na hodinu, menší za 90 korun, větší za 130 korun. Dále se účtuje každá započatá půlhodina. S sebou je třeba mít i zálohu 500 korun. Šlapadla si mohou půjčit pouze zletilé, střízlivé osoby - děti a neplavci musí mít plovací vesty. Není povoleno plout do vedlejšího labského ramene. Šlapadlářům je tedy otevřena cesta směrem k Masarykovu mostu a restauraci Marina Kolín nebo po proudu okolo lodi Kolinea.

Po první zkušenosti nedokážeme odhadnout nakolik budou šlapadla pro Kolíňáky atraktivní. Intelektuálové, kteří by si v říčním zákoutí rádi přečetli pár stránek oblíbené poezie nabídkou asi pohrdnou, ale dynamičtí mladí lidé, kteří chtějí vypotit trochu objemu a protáhnout si křídla, možná zajásají. Dokážeme si představit i partičku, která vyjede doprostřed Labe a trochu si zablbne při skákání do vody.

 

 

 

 

 

 

Autor článku: Vladimír Sládek
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Hokejoví kolínští Kozlové dokázali v Táboře porazit vedoucí KohoutyVelim a Český Brod B se v I. A třídě posunuly v tabulce výše
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM