Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pátek, 19. dubna 2019

Slavnostní otevření kolínské rozhledny bylo stanoveno na středu 9. září

Kolínská rozhledna, která dříve vykonávala funkci vodárny, bude otevřena ve středu 9. září v 16 hodin. U příležitosti slavnostního otevření proběhne kulturní program a vstupné bude zdarma.

Slavnostní otevření kolínské rozhledny bylo stanoveno na středu 9. září
Dnešní rozhledna s opravdu pěknou vilou v sousedství.Foto: Vladimír Sládek
 
Publikováno: 22.8.2015 v 6:00, Aktualizováno: 21.8.2015 v 13:00
Rubrika: Zpravodajství

"Mám velkou radost, že se konečně podařilo opravit a zpřístupnit místo, které bylo pro Kolín po mnoho let bolavým bodem. Věřím, že nové pohledy na Kolín i vnitřní expozice budou návštěvníky vnímány velmi pozitivně," okomentoval blížící se zprovoznění starosta města Vít Rakušan.

"Konkrétní program otevření bude již brzy na nových webových stránkách www.vodarnakolin.cz. Vše koncipujeme do ducha doby 30. let 20. století, kdy byla vodárna postavena. Těším se, jak na lidi zapůsobí celý koncept expozic," doplnil místostarosta Michael Kašpar.

Kolínská vodárenská věž patří k dominantám města. Byla postavena v roce 1930 jako dílo architektů Františka Jandy a Jana Hráského. Původní majitel, vodohospodářská společnost, ji před lety prodal soukromníkovi, ten potom dalšímu zájemci. Objekt mezitím chátral. Nakonec jej získalo město.

Od čtvrtka 10. září začne běžný provoz pro všechny návštěvníky. Základní vstupné je 50 Kč, snížené vstupné 30 Kč, rodinné vstupné 120 Kč (maximálně 5 osob - 2 dospělí + 3 děti), do 6 let a ZTP zdarma.

V hlavní sezóně bude otevřena od května do září v úterý až pátek mezi 9. až 18. hodinou, od října do dubna následujícího roku vždy v úterý až pátek mezi 10. a 16. hodinou.

Autor článku: MěÚ Kolín
Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM