Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 19. září 2019

Sobotní oslava 15. výročí kolínského skateparku

Sportovně společenská akce s názvem ´Bojkot Skate Fest´ se koná v sobotu 18. května ve skateparku v sousedství Starých lázní.

Sobotní oslava 15. výročí kolínského skateparku
Foto: Redakce KP
 
Publikováno: 18.5.2019 v 7:00, Aktualizováno: 17.5.2019 v 19:00
Rubrika: Zpravodajství

Událost podobného názvu se v Kolíně koná již počtvrté, tentokrát bude ovšem mít větší formát, protože se jedná zároveň o oslavu 15. výročí otevření kolínského skateparku pod Novým mostem. Lidé se mohou těšit i na večerní koncert či na siláckou soutěž v páce.
Připomeňme, že skatepark pod mostem vzniknul zásluhou města Kolína roku 2004 a jeho vybavení odpovídalo tehdejším možnostem. Prostor byl otevřený všem bez omezení, což ovšem zneužívali i nezvaní návštěvníci a vandalové. První generace kolínských skaterů zde zažila krásné chvilky, pak jim ovšem nastal čas na rodinný život. Jejich nástupci založili spolek ´Děti ulice´, aby mohli vyjednávat s radnicí a skatepark přešel pod jejich správu. Dnes zde zajišťují běžný úklid, ráno v osm park otevírají a večer v deset zavírají. Skatepark získal širší společenské zázemí před šesti lety, kdy zde začal oficiálně fungovat velmi oblíbený kroužek skateboardingu při Domu dětí a mládeže. Místo se stalo důležitým nejen pro úzkou skupinu aktivních skaterů, ale i pro děti a komunitu jejich rodičů. Vloni prošel zásluhou města skatepark rekonstrukcí a byl významně rozšířen. Na slavnostním otevření se v listopadu sešlo okolo 250 lidí.
Sobotní ´Bojkot Skate fest´ by mohl podle Vládi Blechy, který je hlavním pořadatelem, přilákat návštěvnost i dvojnásobnou. Dopoledne zve od 10 hodin rodiny s dětmi, aby si vyzkoušely školu skateboardingu, od 14 do 20 hodin pak jsou na programu vlastní závody v kategoriích street jam, bowl a best trick. Po vyhlášení výsledků bude na programu afterparty za účasti několika kapel v čele s kolínskými Kazisvěty. Občerstvovací stánky nabídnou pivo i limonády, klobásy i tortilly.

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
   
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM