Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 17. října 2017

Soustředění sportovních střelců SSK DDM Kolín se uskutečnilo v Březové. A trenéři mohli být spokojeni

Soustředění sportovních střelců SSK DDM Kolín se uskutečnilo v Březové. A trenéři mohli být spokojeni
 
Publikováno: 26.7.2014 v 16:00, Aktualizováno: 21.7.2014 v 10:00
Rubrika: Sport

Ve dnech 29. června až 5. července uspořádal náš oddíl SSK DDM Kolín další ročník sportovního soustředění, které se konalo stejně jako v loňském roce na sportovní střelnici Karlovy Vary-Březová. Ubytování a strava byla zajištěna v kempu Březový Háj, celodenní program probíhal na nedaleké sportovní střelnici, která disponuje celkem 33 stavy na malorážku, včetně haly na vzduchovku s celkovou kapacitou 22 míst. V průběhu dvoufázového tréninku byly zařazeny cviky na posílení zad, břicha a dalších partii těla.

Soustředění se letos účastnilo celkem 20 dětí ze třech oddílů, o metodickou přípravu se starali trenéři z našeho oddílu a stejně jako vloni, pan Milan Stránský z oddílu SSK Dvory. Cílem soustředění bylo zvýšení výkonnosti v disciplíně sportovní malorážka 60 ran vleže, nácvik disciplíny sportovní malorážka ve stoje a kleče. Týdenní soustředění bylo zároveň vhodnou příležitostí k získání nějakého bodu na druhém kole Českého poháru talentované mládeže, které se konalo ve dnech 5.-6. července právě na této střelnici.

Menší děti do 12 let pilně trénovaly disciplínu vzduchová puška vleže a zároveň většina účastníků využila možnost střílet ze vzduchovky ve stoje v kvalitně připravené hale. Zájemcům byla poskytnuta možnost využít simulace střelby na zařízení SCATT, kterým náš oddíl za přispění DDM Kolín disponuje. Po celou dobu soustředění bylo proměnlivé počasí, které nakonec výrazně ovlivnilo výsledky na 50metrové střelnici při druhém kole Českého poháru.

Výraznou podporou byl příděl 5.000 kusů střeliva Lapua Magazine a 10000 ks diabolek Schulz, které věnoval ČSS RSCM Praha. Soustředění byl přítomen i Jan Videcký, který spolu s reprezentantkou ČR ve sportovní střelbě Klárou Bartošovou trpělivě vysvětlovali některá úskalí při střelbě v polohových disciplínách.

V průběhu týdne jsme zavítali do samotného centra Karlových Varů, kde se od 4. července připravoval již 49 ročník MFF, přípravy byly v plném proudu. Zároveň jsme využili nabídky Alžbětiných Lázní k odpolednímu relaxu u bazénu a v sauně. Doplňkovými sporty soustředění byl fotbal a letos dominující populární badminton, o pálky byla nouze i přes polední klid. Část návštěvníků zavítala na známý Jelení skok, vyčnívající nad Karlovými Vary, nikdo neodolal voňavými karlovarskými oplatkami.

Na závěr soustředění se konal výstupní závod jak v disciplíně sportovní malorážka 60 ran, tak v disciplíně vzduchová puška 30 ran vleže. Vítězem byl Filip Nepejchal a Lukáš Nykl.

Sobotní a nedělní závody v rámci 2. kola ČPTM byly v režii Filipa Nepejchala, který stihl vyhrát hned dvě disciplíny ze tří, a to disciplínu sportovní malorážka 60 ran vleže výkonem 587 bodů (55 střelců) a disciplínu sportovní malorážka 3x20 ran, kde zvítězil za nástřel 563 bod.(26 střelců) V třetí disciplíně vzduchová puška 40 ran stoje skončil jen čtvrtý za nástřel 380 bodů.

Mezi nejlepšími se na pátém místě v malorážce 60 ran vleže umístila naše Katka Paprocká za výkon 577 bodů, ve vzduchové pušce 40 ran stoje obsadila nástřelem 371 bodů až 11. místo. Osobní výkon si na této soutěži vytvořila Bára Nováková za nástřel 563 bodů a Míša Veselá nastřílela 561 bodů, na bodované místo tyto výkony ale nestačily.

Týdenní dvoufázový trénink se projeví určitě na dalších závodech v rámci akcí pořádaných Českým střeleckým svazem, náš oddíl předvede svou výkonnost mj. na závodech v Poděbradech 6. září, kdy spolupořádáme soutěž v disciplíně sportovní malorážka 60 ran vleže a sportovní malorážka 3x20 ran s příhodným názvem Potkali se u Kolína.

Oddíl SSK DDM Kolín na dalším ročníku sportovního soustředění, které se konalo stejně jako v loňském roce na sportovní střelnici Karlovy Vary-Březová.
Foto: Jiří Pokorný
Autor článku: Jiří Pokorný
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Přestavba nádražní budovy s kavárnou na vnitřním ochozeStadión AFK fotbalový mač neviděl už léta a zarůstá lebedouKolínští hasiči slaví 150 letAnimovaný film o historii Kolína
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM